کد خبر : ۵۳۴۶۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
روایتی از جنایات سربازان آمریکایی در پرس تی وی

مقیم/مستند «نبرد در خانه» (Battle at Home)، داستان جنایات سربازان آمریکایی در عراق، افغانستان و حتی داخل آمریکا را روایت می کند.

 

به گزارش مقیم، این مستند به کارگردانی محمد طیب، محصول سال 2013 شبکه پرس تی وی است که به مصاحبه با چند وکیل سرشناس آمریکایی که همگی در پرونده های جنجالی مربوط به جنایات سربازان آمریکایی در عراق، افغانستان و حتی در داخل آمریکا به عنوان وکیل فعال بوده اند، می پردازد.

«نبرد در خانه» ضمن تشریح برخی از این جنایات همراه با تصاویر مستند و بعضا کمتر دیده شده از جمله جنایات تیم مرگ (افغانستان)، جنایت حدیثه، ابوغریب، فاجعه میلای (ویتنام)، کشتار 17 زن و کودک بی دفاع افغانستانی توسط یک سرباز آمریکایی و پرونده های مربوط به قتل همسر و ... توسط سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ، علل اصلی بروز این فجایع را مورد بررسی و واکاوی قرار می دهد.

این مستند همچنین به نمایش بخشی از بازجویی یکی از سربازان بازگشته از جنگ که در خاک آمریکا همسر خود را به قتل رسانده و علت رفتار خود را «کهنه سرباز بودن و درگیر بودنش با مسائل روانی» بیان می کند، پرداخته و دو فایل صوتی از دو سرباز آمریکایی محکوم به اعدام که نشان دهنده تاثیر مستقیم تصمیمات فرماندهان ارشد ارتش و سیاستمداران ایالات متحده آمریکا بر جنایات فجیع سربازان و همچنین حاکی از شکنجه های روانی پنهان روی این سربازان است را بررسی می کند.

مستند «نبرد در خانه» در دو قسمت 25 دقیقه ای روزهای 28 و 29 اسفند ماه ساعت 04:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود و تکرار آن در ساعات 09:00 ، 15:00 ، 21:00 و 01:00 پخش خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نبرد در خانه     |     سربازان آمریکایی     |     پرس تی وی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi