کد خبر : ۵۳۴۶۶۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
اقتصاد مازندران به گِل نشسته است/ ارائه یارانه برای بیمه کشاورزی

مقیم/وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اقتصاد مازندران براثر بروز سیل به گل نشسته است و راهکارهای مناسب برای بازسازی آن اتخاذ شود.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در جلسه ستاد مدیریت بحران استانداری مازندران با بیان اینکه سیل به بخش‌های مختلف صدمه زده است گفت: سیل با شدت زیاد اقتصاد استان را تحت تأثیر قرار داده است.

وی گفت: شدت سیل استان نسبت به دوره‌های قبلی بسیار بالا بود و با پای کار بودن مسئولان، خطر سیل رفع شد ولی شدت سیل به اقتصاد و کشاورزی استان خسارت جدی وارد کرده است.

وزیر اقتصاد و دارایی لایروبی انهار و رودخانه‌ها، دیواره‌های حائل رودخانه‌ها را امری مهم دانست و گفت: به نظر می‌رسد نکا دیگر تاب و تحمل سیل را ندارد زیرا تخریب جاده‌ها و راه‌ها بسیار وسیع است و برخی روستاهای نکا با بالگرد نیز قابل امدادرسانی نیست.

دژپسند با اظهار اینکه نگران سیل و آب شدن برف‌های ارتفاعات در نکا هستیم گفت: غفلت سبب می‌شود تا اتفاقات غیرقابل جبران رخ دهد وبدانیم که راهکارهای کوتاه مدت جواب نمی‌دهد.

وی خواهان سرانجام رساندن آمایش سرزمین در مازندران با توجه به الگوهای جدید شد و گفت: سندهای تهیه شده در مازندران ناپایدار است و باید برنامه ریزی درست و مناسب در استان صورت گیرد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اظهار اینکه برخی کشاورزان توان پرداخت حق بیمه کشاورزی را ندارند گفت: در بخش کشاورزی و مسکن مناطق پرخطر، لازم است تا دولت به مدت دو سال یارانه پرداخت کند زیر اگر نسبت به بیمه اقدام نکنند دولت باید خسارت‌ها را جبران کند.

وی خواهان خرید و تخصیص بالگردهای امدادی در مازندران شد و گفت: همچنین در استان مازندران و گلستان مسئله آبخیزداری بسیار بااهمیت است و از محل صندوق توسعه ملی باید منابع لازم در این زمینه درنظر گرفته شود.

دژپسند یادآور شد: همچنین ردیف‌هایی برای تهیه موتورلانس ها در استان‌های شمالیدرنظر گرفته شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فرهاد دژپسند     |     امور اقتصاد و دارایی     |     گلستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi