کد خبر : ۵۳۶۰۳۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸
آغاز دوره بهاره آموزش زبان فارسی در دمشق

مقیم/دوره بهاره آموزش زبان فارسي رايزني فرهنگي ايران در سوريه با شركت ۱۰۹ فارسي‌آموز در مراحل نوآموز، مقدماتی، پیش‌میانی، میانی، فوق‌میانی، ماهر (۱) و ماهر (۲) آغاز شد.

 

به گزارش مقیم، اين دوره آموزش زبان فارسي روز سه‌شنبه 20 فروردین‌ماه طی مراسم ویژه‌ای در مرکز مطالعات ایران‌شناسی رایزنی فرهنگي كشورمان شروع به كار كرد.

در این مراسم ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی كشورمان در سوريه با بيان سخنانی گفت: بسیاری از منابع علمی و فرهنگی تمدن اسلامی توسط دانشمندان ایرانی و به زبان فارسی نگارش شده‌اند. همچنين پس از پيروزي انقلاب اسلامي و رشد علمي ايران هم، منابع علمی متعددی به فارسی نوشته شده و می‌شود كه براي دسترسي به آنها، آموختن زبان فارسي يك نياز محسوب مي‌شود.

وي افزود: زبان فارسی در دنیا به زبان شعر و ادب و عرفان شناخته می‌شود و دیوان‌های بزرگ‌ترین شعرای ایران و آثار دانشمندان ایرانی در علوم انسانی، به زبان فارسی هستند که کلید باز شدن این گنجینه، زبان فارسی است.

سپس غزالی‌پور، استاد زبان و ادبیات فارسی (اعزامی از ايران) و فراس حلباوی، مدرس زبان فارسی رایزنی فرهنگي كشورمان سخنانی در مورد ویژگی‌های زبان فارسی و تاریخچه و گستره آموزش زبان فارسی در سوریه بيان كردند.

در پایان گواهینامه فارغ‌التحصیلی تعدادی از فارسی‌آموزان دوره قبلي رايزني فرهنگي كشورمان اعطا شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دوره آموزش زبان فارسی     |     دمشق     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi