کد خبر : ۵۳۶۱۰۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
مركز «نیروئی» يونان خواستار توسعه روابط فرهنگي با ايران شد

مقیم/ريیس مركز فرهنگی «نیروئی» يونان در ديدار رایزن فرهنگی كشورمان، توسعه روابط و انجام برنامه‌هاي فرهنگي مشترك با ايران را خواستار شد.

 

به گزارش مقیم، علي‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی ايران با زافیریس، ريیس و روبینی، معاون مرکز فرهنگی «نیروئی» يونان دیدار و گفت‌وگو کرد. در اين ديدار در خصوص انجام برنامه‌های مشترک فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.

زافیریس در آغاز با اشاره به فعالیت‌های مرکز فرهنگی «نیروئی» در حوزه‌هاي مختلف هنر و فرهنگ، گفت: این مرکز فرهنگی که در سال 2017 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد، به دنبال توسعه روابط فرهنگی یونان با ديگر کشورها به ويژه ایران است. ایران کشوری با تمدن چندهزار ساله است که همین امر ما را بر آن واداشت تا نسبت به ارتباطات فرهنگی و هنری بیشتر با این کشور اقدام کنیم.

ريیس مركز فرهنگي «نیروئی» سپس با تأكيد بر اينكه فرهنگ، مؤثرترین عامل در نزدیک کردن انسان‌هاست و سلاحی مؤثر برای خنثی کردن توطئه‌های دیگران در ایجاد تفرقه بین ملت‌ها محسوب مي‌شود، افزود: تجربیات خوب همکاری با شهرداری‌ها و مراکز فرهنگی کشورهای دیگر را داریم و در پی آن هستیم تا برنامه‌های مشترک فرهنگی متنوع در حوزه‌های صنایع دستی، غذاهای بومي، تئاتر، موسیقی و ... با جمهوری اسلامی ایران برگزار كنيم تا مردمان دو کشور با فرهنگ و علایق یکدیگر آشناتر و در نتيجه با هم متحدتر شوند.

علي‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی کشورمان در يونان نیز فعالیت‌های فرهنگی را عنصر مؤثر در نزدیکی ملت‌ها دانست و از تلاش مسئولان مركز فرهنگي «نیروئی» در پیشبرد این مهم، قدردانی کرد.

وي در ادامه با اشاره به نقش برخی کشورها در ایجاد گروه‌های تروریستی و ترویج خشونت در دنیا، گفت: متأسفانه این کشورها با بی‌توجهی به ارزش‌های انسانی و دینی، تنها به دنبال سود و اهداف شوم خود هستند و جنگ‌ها و درگیری‌های قومی و مذهبی را برای رسیدن به اهداف خود به راه مي‌اندازند.

حلمی افزود: وظیفه ما به عنوان فعالان فرهنگي، بالابردن سطح آگاهی و دانش مردم است تا از اين راه، مانع رسیدن کشورهای سوءاستفاده‌گر و رادیکال به اهداف شومشان شویم.

رايزن فرهنگي كشورمان تأكيد كرد: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره به دنبال برقراری ارتباطی سازنده با کشورهای دیگر به ویژه در حوزه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی بوده است و مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، یکی از مراکز پیشتاز در این حوزه است.

وي همچنین با اشاره به برنامه‌های رایزنی فرهنگی ایران در يونان گفت: این رايزني برنامه‌های مشترک موفقی با نهادها و مراکز فرهنگی دولتی و غیردولتی در یونان برگزار کرده است و علاقمند هستيم تا با مركز فرهنگي «نیروئی» هم برنامه‌های مشترک فرهنگی خود را اجرا كنيم.

اين خبر مي‌افزايد، مركز فرهنگي «نیروئی» یک مرکز فرهنگی عام‌المنفعه است که برنامه‌های فرهنگی، جشنواره‌ها و نشست‌های مختلفی را برنامه‌ریزی یا برگزار می‌کند. این مرکز همزمان برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی در موضوعات زبان و ادبیات یونانی، فرهنگ و هنر، مشاوره، خودشناسی و خوددرمانی، نحوه زندگی طبیعی و زندگی با الهام از طبیعت را نيز برگزار می‌کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علی محمد حلمی     |     توسعه روابط     |     ایران و یونان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi