کد خبر : ۵۳۶۱۲۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
شرکت قاری ایرانی در مسابقات بین‎المللی قرآن مالزی

مقیم/شصت‌ویکمین دوره مسابقات بین‎المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی با حضور نمایندگان ۲۵ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در مرکز تجارت بین المللی پوترا در کوالالامپور در حال برگزاری است.

 

به گزارش مقیم، شصت‌ویکمین دوره مسابقات بین‎المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی با حضور 99 نفر از قاریان و حافظان 25 کشور مختلف جهان از جمله هادی موحد امین، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سالن مرکزی تجارت بین‌المللی کوالالامپور آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مالزی، علی‌محمد سابقی، رایزن فرهنگی ایران در کوالالامپور، فوزیه بنت صالح، معاون وزیر امور دینی مالزی، رییس جاکیم و چند شخصیت سیاسی و فرهنگی دیگر این کشور و سفرای برخی از کشورها حضور داشتند.

فوزیه بنت صالح، معاون وزیر امور دینی مالزی در این مراسم، گفت: مالزی بیش از ۶۰ درصد جمعیت مسلمان دارد. اهمیت قرآن و این مسابقات نزد مردم مالزی بسیار زیاد است و دولت نیز از آن حمایت می‌کند.

هادی رحیمی به عنوان استاد راهنمای هادی موحد امین، نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات حضور دارد.

بنابر مراسم قرعه‌ کشی و تعیین زمان‌بندی قرائت قاریان در شصتمین‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی، نماینده ایران روز پنجشنبه (29 فروردین) قرائت خود را در رقابت بین 25 قاری قرآن کریم انجام دهد.

این مسابقات در دو بخش زنان و مردان تا 31 فروردین‌ماه به کار خود ادامه می‌دهد و از شبکه‌های تلویزیونی «الهجره»، «آر.تی.ام تی وی» و «جاکیم» مالزی و شبکه‌های رادیویی «آر.تی.ام» و «ای.کیم» به صورت زنده پخش می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مسابقات قرآنی     |     مالزي     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi