کد خبر : ۵۳۶۴۹۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
دیدار رایزن فرهنگی ایران با قائم مقام مرکز عالی فرهنگ عمان

مقیم/سیدعلی موسوی‌زاده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عمان با حمود بن علی العسیری، قائم مقام مرکز عالی فرهنگ و علوم سلطان قابوس دیدار کرد.

 

به گزارش مقیم، سیدعلی موسوی‌زاده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عمان با حمود بن علی العسیری، قائم مقام مرکز عالی فرهنگ و علوم سلطان قابوس در محل آن مرکز دیدار و پیرامون زمینه‌های مشترک همکاری گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که محمد بن سالم الحارثی، مسئول بخش مطالعات و پژوهش‌های این مرکز و سردبیر فصلنامه «الثقافیه» نیز حضور داشت، طرفین بر ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی، پژوهشی و هنری تأکید کردند.

دو طرف همچنین با اشاره به روابط سیاسی و اقتصادی خوب شکل گرفته میان ایران و عمان، خاطرنشان کردند: ظرفیت مناسبی برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی، قرآنی و هنری فراهم شده است و با توسعه فعالیت‌های فرهنگی فرصت برای تحکیم روابط دو کشور فراهم خواهد شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی، ضمن اهدای یک دوره از کتاب دائرةالمعارف بزرگ اسلامی به زبان عربی در ۹ جلد، با اشاره به وجود ظرفیت‌ها و تجربیات مناسب جمهوری اسلامی ایران در زمینه تدوین دائرةالمعارف، آمادگی مراکز علمی ایران را برای هرگونه همکاری در این خصوص اعلام کرد.

دیدار با رییس اداره فرهنگی وزارت خارجه سلطنت عمان

وی در دیدار با سالم بن محمد الوهیبی، رییس اداره فرهنگی وزارت خارجه سلطنت عمان با بیان ضرورت گسترش روابط فرهنگی و هنری و علمی بین دو کشور جهت تعمیق روابط بین دو ملت، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه همکاری‌ها در این زمینه اعلام کرد.

وی با اشاره به روابط تاریخی و عمیق دو کشور، بر ضرورت توجه به توسعه مناسبات فرهنگی و هنری میان تهران و مسقط تأکید کرد و گفت: ایران و عمان در کنار توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی، نیازمند گسترش و تعمیق مناسبات فرهنگی و هنری است.

رایزن فرهنگی کشورمان در عمان افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا ضمن برگزاری هفته فرهنگی مشترک، برنامه‌های مختلف هنری و آموزشی در کشور عمان برگزار کند.

سالم بن محمد الوهیبی برای همکاری در زمینه برنامه‌های فرهنگی و هنری ایرانیان در مسقط و دیگر شهرهای این کشور، اعلام آمادگی کرد.

در ادامه، دو طرف درباره همکاری‌های مشترک فرهنگی و هنری میان نهادها و فعالان دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رایزنی فرهنگی     |     عمان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi