کد خبر : ۵۳۶۴۹۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تصمیم کارگردان پاکستانی برای جبران محبت ایرانی

مقیم/«سید نور» کارگردان سرشناس سینمای پاکستان که اخیرا برای شرکت در جشنواره جهانی فیلم فجر به ایران سفر کرده بود، می گوید: قلب ایرانیان مملو از محبت برای پاکستانی ها است و من می خواهم این محبت و دوستی را از طریق ساخت فیلم مشترک به دنیا نشان دهم.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا،«سید غلام محی الدین نور» مشهور به 'سید نور' متولد 1330 در شهر «لاهور» قلب فرهنگ پاکستان است. وی از شخصیت های نام آشنا در تلویزیون و سینمای پاکستان شناخته می شود.
سید نور علاوه بر کارگردانی فیلم، تهیه کننده، نویسنده و بازیگری را نیز در کارنامه هنری خود دارد.
دولت پاکستان در سال 2013 به پاس خدمات سید نور در حوزه فرهنگ و هنر سومین جایزه بزرگ این کشور به وی تقدیم کرد.
این کارگردان پاکستانی اخیرا برای سومین بار به جمهوری اسلامی ایران سفر کرد و این بار وی به همراه همسرش خانم «صائمه نور» که او نیز از بازیگران سرشناس سینمای پاکستان است، در سی ‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر شرکت کرد.
«سید نور»روز یکشنبه  ضمن ابراز خرسندی از سفر مجدد خود به کشور همسایه و دوست ایران، گفت: قلب مردم ایران سرشار از محبت و دوستی برای ما پاکستانی ها است.

وی با تعریف و تمجید از برگزاری جشنواره جهانی فجر و فرصت مشاهده ظرفیت های فرهنگی و هنری ایران، افزود: اراده کرده ام تا برای هر چه نزدیک کردن محبت و دوستی دو کشور فیلمی را با همکاری طرف ایرانی بسازم.
کارگردان مشهور پاکستان موضوع فیلم آینده خود را در ارتباط با امور خانواده توصیف کرد و اظهار داشت: این ابتکار گامی در تقویت مراوادات فرهنگی و هنری میان دو ملت دوست و برادر ایران و پاکستان خواهد بود.
وی گفت: برای ساخت این فیلم سعی می شود تا از ظرفیت های هر دو کشور استفاده شود به ویژه تصمیم داریم فیلمبرداری را در شهرهای مختلف ایران و همچنین پاکستان انجام دهیم.
سید نور همچنین از همکاری سرکنسولگری ایران در شهر لاهور و رئیس خانه فرهنگ ایران قدردانی کرد و گفت: برای ساخت فیلم مشترک بسیار باانگیزه هستیم و همزمان از دولت های دو کشور نیز می خواهیم که از طرح های هنری و فرهنگی که هدف اصلی آن تعمیق روابط میان مردم ایران و پاکستان است، حمایت کنند.
آبانماه سال گذشته وزیر وقت اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در دیدار سفیر کشورمان در اسلام آباد با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری فرهنگی کشورش با ایران، گفت: اسلام آباد بر استحکام این همکاری ها با تهران عزم جدی دارد.
«مهدی هنردوست» سفیر ایران در این دیدار آمادگی کشورمان را در راستای گسترش همکاری دو کشور در عرصه های مختلف فرهنگی و رسانه ای اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، دو کشور اسلامی و همسایه «پاکستان و ایران» دارای قرابت های فرهنگی، مذهبی و تاریخی و نیز منافع اقتصادی مشترک بسیاری هستند که توسعه روابط فی ما بین می تواند زمینه ساز شکوفایی اقتصادی و امنیتی در جنوب شرق ایران و بلوچستان پاکستان شود.
گسترش روابط با کشور پاکستان می تواند از یکسو به تقویت بنیان های فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور کمک کرده و از سوی دیگر، همبستگی ایران و پاکستان را افزایش دهد که این امر می تواند موقعیت های تجاری و اقتصادی بسیاری برای منطقه جنوب شرق ایران مهیا کند و نیز تهدیدهای امنیتی را کاهش دهد.
همکاری ایران و پاکستان در حوزه هنر را می توان عامل موثر نزدیکی دو ملت مسلمان، برادر و همسایه دانست زیرا زبان هنر سینما فراتر از مرزهای جغرافیایی عمل کرده و می تواند قلوب مردم را به یکدیگر پیوند بزند.
جمهوری اسلامی ایران در کنار چین یکی از مهم ترین کشورهای آسیا در عرصه صادرات فیلم به شمار می رود و در رتبه بندی جهانی نیز سینمای ایران در مقام ممتازی قرار دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید غلام محی الدین نور     |     محصول مشترک     |     ایران و پاکستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi