کد خبر : ۵۳۶۵۴۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
جشنواره فرهنگي و هنري اسلام‌آباد برگزار می‌شود

مقیم/جشنواره فرهنگي و هنري اسلام‌آباد، ۲۷ آبان‌ماه تا ۴ آذرماه سال جاری با شرکت هنرمندان ایرانی از سوی شوراي ملي هنرهاي پاكستان برگزار می‌شود.

 

به گزارش مقیم، خانم آمنه اسماعيل پتودی، قائم مقام و مديركل شوراي ملي هنرهاي دولت پاكستان (PNCA) 23 اردیبهشت‌ماه با محمدرضا كاكا، سرپرست رايزني فرهنگي ايران در اسلام‌آباد در محل رايزني فرهنگي كشورمان دیدار و پيرامون زمينه‌هاي همكاري دوجانبه و گسترش روابط فرهنگي و هنري بين دو كشور گفت‌و گوكردند.

در ابتدای اين ديدار، طرفين بر ضرورت گسترش همكاري‌هاي فرهنگي و هنري ميان دو كشور ايران و پاكستان تأكيد كردند.

اسماعيل پتودی در سخنانی، گفت: ما شاهد همكاري‌هاي صميمانه رايزني فرهنگي ایران در برگزاري برنامه‌هاي مشترك فرهنگی هستيم و در آينده نيز اين همكاري‌ها را ادامه خواهيم داد.

مديركل شوراي ملي هنرهاي دولت پاكستان افزود: شوراي ملي هنرهاي پاكستان با همكاري دانشكده هنرهاي نمايشي (هنركده) و با مشاركت وزارت اطلاع‌رساني دولت پاكستان در نظر دارد؛ جشنواره فرهنگي و هنري اسلام‌آباد را 27 آبان‌ماه تا 4 آذرماه سال جاری برگزار کند.

وی در ادامه، بیان کرد: در اين راستا برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و هنري در نظر گرفته شده است و در این رابطه ما با کشورهای مختلفی از جمله جمهوری اسلامی ایران مکاتبه کردیم و تاکنون چندين كشور برای حضور در اين جشنواره اعلام آمادگي كرده‌اند.

اسماعيل پتودی خواستار شرکت هنرمندان ایرانی در جشنواره فرهنگي و هنري اسلام‌آباد شد و گفت: علاقه‌مندیم فرهنگ و هنر جمهوري اسلامي ايران در اين جشنواره با حضور هنرمندان در زمينه خطاطي، نقاشي و تذهيب ميناكاري، قلم‌زني و ديگر صنايع دستي ايران و فيلم‌هاي ايراني دوبله شده با همكاري رايزني فرهنگي ايران در اسلام‌آباد ارائه شود تا مردم فرهنگ‌دوست پاكستان نيز با فرهنگ و هنر تمدن ايران آشنا بشوند.

در ادامه این دیدار، كاكا، سرپرست رايزني فرهنگي كشورمان در اسلام‌آباد در سخنانی، اشتراکات عمیق فرهنگی دو کشور را عامل توسعه همکاری‌های فی مابین در روابط دو کشور عنوان کرد و گفت: رایزنی فرهنگی ایران در اسلام‌آباد از حضور در این جشنواره استقبال می‌کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جشنواره فرهنگی وهنری     |     اسلام آباد پاکستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi