کد خبر : ۵۳۶۶۲۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات ایران و قزاقستان

مقیم/روسای دیوان محاسبات ایران و قزاقستان با هدف توسعه همکاری‌های فنی و آموزشی یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، عادل آذر که در رأس یک هیئت در دوازدهمین نشست مجمع اقتصادی آستانه در قزاقستان شرکت کرده بود، با همتای خود، ناتالیا گونداوا دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست دوجانبه، ناتالیا گودونوا رئیس دیوان محاسبات قزاقستان ضمن خوش آمد گویی گرم به هیئت ایرانی و تشکر برای حضور در نشست مجمع اقتصادی آستانه، از برگزاری نشست دو جانبه بین دو دیوان که منجر به توسعه همکاری آتی دو دیوان در سطح دو جانبه خواهد شد، ابراز خرسندی نمود.

عادل آذر نیز ضمن تشکر از دعوت دیوان محاسبات قزاقستان و مهمان نوازی خوب کشور میزبان، همکاری‌های دو دیوان را در سطح دو جانبه و چند جانبه مثبت و رو به رشد ارزیابی کرد و نهایی شدن سند همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های فنی و آموزشی را نقطه عطفی در روابط دو دیوان دانست.

در ادامه این جلسه، طرفین در خصوص وظایف و فعالیت‌ها و گزارش‌های تفریغ بودجه سازمان‌های متبوع خود به تبادل نظر پرداختند و مقرر گردید با هدف تبادل تجربیات و دانش، رایزنی‌های بیشتری در سطوح کارشناسان و مقامات دیوان صورت پذیرد.

رئیس دیوان محاسبات قزاقستان ضمن تحسین دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران برای پیشرفت‌های خود در ایجاد زیر ساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری در حسابرسی فناوری اطلاعات پیشنهاد کرد تا کارگاه‌های تخصصی و یا سمینارهای مشترک بین دو دیوان در موضوع حسابرسی IT با هدف انتقال تجربیات ایران به همکاران قزاقی صورت پذیرد که رئیس کل دیوان محاسبات کشور با این پیشنهاد موافقت کرد.

در همین رابطه مقرر شد، برنامه اقدام عمل برای اجرای تفاهم نامه همکاری‌های دو جانبه تهیه و تماس‌های کارشناسان دو دیوان برای رایزنی در خصوص موضوعات مختلف حسابرسی دولتی برقرار شود.

در پایان این جلسه، یادداشت تفاهم همکاری‌های فنی و آموزشی به امضای رؤسای دو دیوان رسید.

در این جلسه، سعید بیت عفری، معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی، مرتضی اسدی معاون اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، هاشمی معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان و اصغری، رایزن اقتصادی سفارت حضور داشتند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : عادل آذر     |     دیوان محاسبات     |     قزاقستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi