کد خبر : ۵۳۶۶۷۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
برگزاری هفته فیلم و تلویزیون آسیا در پکن

مقیم/همزمان با برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی تمدن‌های آسیایی در پکن، هفته فیلم و تلویزیون آسیا در شهر پکن با حضور کارگردانان و هنرمندان برجسته از ۱۲ کشور در پکن برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، در مراسم افتتاحیه این جشنواره، کارگردانان برجسته از کشورهای چین، هند، ایران، ژاپن، تایلند، فیلیپین و روسیه به سخنرانی پرداختند.

سخنرانان بر ضرورت همکاری‌های فیلم کشورهای آسیایی برای احیای فرهنگ و هویت آسیایی تأکید کردند.

مجید مجیدی، کارگردان کشورمان در این مراسم اظهار کرد: جهان امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به آرامش و صلح و ثبات دارد و ضرورت گفت‌وگوی تمدنی بیش از هر چیز دیگری است تا انسان امروز به یک آرامش، صلح و گفتمان تعامل فرهنگی برسد و بی شک سینما مؤثرترین گفتمان است.

وی ادامه داد: چین به عنوان یکی از تمدن‌های کهن آسیایی می‌تواند نقش بسزایی ایفا کند تا همانند گذشته تحت عنوان جاده ابریشم که تبادلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را دربرداشت، بار دیگر تحت این گفتمان همه کشورهای آسیایی را دور هم جمع کند.

هفته فیلم و تلویزیون توسط همزمان با کنفرانس گفتگوی تمدن های آسیایی توسط سازمان فیلم در پکن برگزار و در این برنامه فیلم‌های برگزیده ای کشورهای مختلف آسیایی به نمایش گذاشته خواهد شد. فیلم «بچه‌های آسمان» ساخته مجید مجیدی یکی از فیلم‌هاست.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مجید مجیدی     |     مراسم افتتاحیه     |     جشنواره     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi