کد خبر : ۵۳۶۶۷۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آغاز تولید فیلم مشترک ایران با بنگلادش به نام «روز»

مقیم/محمدمهدی حسینی‌فائق، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در بنگلادش از تولید فیلم سینمایی مشترک بنگلادش و ایران به نام «روز» خبر داد.

 

به گزارش مقیم، محمدمهدی حسینی‌فائق، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در بنگلادش در دیدار با آنانتا جلیل، هنرپیشه و کارگردان مطرح بنگلادشی گفت : فعالیت در عرصه سینما، بسیار مهم است و این حوزه دارای گستره نفوذ و تأثیرگذاری بالا است.

وی تصریح کرد: از طریق سینما و تولید فیلم‌های فاخر مشترک می‌توان در تقویت پیوندهای فرهنگی و نشر ارزش‌های انسانی استفاده کرد.

حسینی‌فائق در ادامه با اشاره به اعلام آمادگی رایزنی فرهنگی برای هماهنگی با مراکز مهمی نظیر بنیاد فارابی گفت: چنانچه بخواهید اثری فاخر ساخته شود شایسته است از ابتدا برای تمام بخش‌های آن فیلمنامه، کارگردان، بازیگران و عوامل اجرایی فیلم برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای انجام شود تا شاهد موفقیت فیلم در هنگام اکران باشیم.

در ادامه، آنانتا جلیل از کمک و هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در خصوص پروژه ساخت فیلم سینمایی مشترک ایران و بنگلادش (روز) تشکر کرد و گفت: حدود 35 درصد فیلمبرداری انجام شده و در سه کشور ایران، بنگلادش و ترکیه فیلمبرداری خواهیم داشت که بخش‌های مربوط به بنگلادش به اتمام رسیده و بخش‌هایی مربوط به ایران نیز در حال فیلمبرداری است.

جلیل به پروژه‌های آینده خود در زمینه ساخت آثار سینمایی مشترک با سینمای ایران اشاره کرد و گفت: پس از این فیلم قصد برنامه ریزی برای ساخت یک فیلم مشترک باشکوه و بزرگ با حضور یکی از کارگردانان مطرح ایرانی نظیر حاتمی‌کیا را دارم که امیدوارم این آرزوی من محقق شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فیلم سینمایی مشترک     |     بنگلادش     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi