کد خبر : ۵۳۶۶۸۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
دیدار رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان با رییس خبرگزاری آرمن پرس

مقیم/سید محمدرضا حیدری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان به همراه مسئولان منطقه آزاد ارس با آرام آنانیان، رییس خبرگزاری آرمن پرس (شبکه خبری دولتی ارمنستان) دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش مقیم، سید محمدرضا حیدری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان به همراه شاسفند، مشاور اجرایی و قائم مقام مدیر عامل منطقه آزاد ارس، داداش‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس، خانم افتخاری، مشاور رسانه‌ای رییس منطقه آزاد، نظیف، رییس نمایندگی شمال غرب انجمن دوستی ایران و ارمنستان با آرام آنانیان، رییس خبرگزاری آرمن پرس (شبکه خبری دولتی ارمنستان) دیدار و گفت‌وگو کردند.

حیدری در ابتدای این دیدار، ضمن معرفی هرچه بیشتر منطقه آزاد ارس، بر لزوم گسترش همکاری‌های رسانه‌ای بین ایران و ارمنستان تأکید کرد.

آنانیان، رییس آرمن پرس به تشکیل کمیسیون اقتصادی بین دو کشور و جلسات نخست وزیران کشورهای عضو اوراسیا اشاره کرد و ارمنستان را پنجره‌ای به سوی این بازار بزرگ خواند که باید مورد استفاده قرار گیرد.

گسترش همکاری‌های رسانه‌ای

شاسفند، مشاور اجرایی و قائم مقام مدیر عامل منطقه آزاد ارس با تأکید بر موضوع همکاری‌های رسانه‌ای گفت: ارمنستان می‌‎تواند نقش مهمی در ارتباط ایران و اوراسیا داشته باشد.

وی خواستار همکاری آرمن پرس برای معرفی هرچه بیشتر امکانات و ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس شد.

داداش‌زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در روابط اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی از رییس آرمن پرس دعوت کرد تا از منطقه آزاد ارس دیدن کند.

وی همچنین، ابراز امیدواری کرد بتواند با حمایت رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان روابط گسترده‌ای با ارمنستان برقرار کند.

نظیف، رییس نمایندگی شمال غرب انجمن دوستی ایران و ارمنستان نیز با اشاره به روابط انجمن دوستی ایران و ارمنستان به فقدان بخش فارسی در آرمن پرس اشاره کرد و پیشنهاد داد با همکاری بنیاد ارس بخش فارسی سایت نیز آغاز به کار کند و تبادل خبری نیز صورت گیرد.

خانم افتخاری، مشاور رسانه‌ای مدیر عامل منطقه آزاد ارس نیز با اشاره به اینکه مردم دو کشور اطلاعات کمی از یکدیگر و جاذبه‌های گردشگری دو کشور دارند، بر لزوم گسترش همکاری رسانه‌ای تأکید کرد.

وی پیشنهاد چاپ یک ویژه‌‎نامه برای معرفی منطقه آزاد ارس با همکاری آرمن پرس، همکاری در بخش فارسی سایت آرمن پرس و برگزاری تور رسانه‌ای با همکاری رایزنی فرهنگی ایران را داد.

 

معرفی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی منطقه آزاد ارس

در پی برگزاری نمایشگاه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و حضور یک هیأت از منطقه آزاد ارس، سید محمدرضا حیدری، رایزن فرهنگی کشورمان با مسئولان این منطقه دیدار کرد.

در این دیدار، راه‌اندازی بخش ارمنی سایت منطقه آزاد ارس برای جذب توریست‎‌های ارمنی، معرفی جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی آن منطقه با نظارت و همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان پیشنهاد شد.

از دیگر توافقات حاصله، تبدیل یکی از غرفه‌های مسجد جامع کبود ایروان به نمایشگاه معرفی آثار باستانی و فرهنگی منطقه آزاد ارس برای معرفی جاذبه‌های گردشگری آن منطقه بود.

همچنین توافق شد با انتخاب رایزنی فرهنگی ایران، جمعی از مسئولین مؤسسه‌های گردشگری ارمنستان و اصحاب رسانه به منطقه آزاد ارس اعزام و با دیدنی‌های منطقه آشنا شوند.

برگزاری سمینار فرهنگی با موضوع معرفی جاذبه‌ها و توانمندی‌های منطقه آزاد ارس با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان از دیگر مواردی بود که در این دیدار مطرح شد.

دیدار با معاون کمیسیون ادغام اوراسیا و منطقه مجلس ملی ارمنستان

 

مسئولان منطقه آزاد ارس به همراه رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان با آرمن پامبوکچیان، معاون کمیسیون ادغام اوراسیا و منطقه مجلس ملی ارمنستان دیدار کردند.

در این دیدار، اعزام یک گروه رسانه‌ای ارمنی به ارس و همکاری در جذب و هدایت توریست‌های یک کشور به کشور دیگر پیشنهاد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ارمنستان     |     رایزنی فرهنگی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi