کد خبر : ۵۳۶۷۲۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
انتشار شماره ۱۲۹ فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» در سوریه

مقیم/شماره ۱۲۹ فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه منتشر شد.

 

به گزارش مقیم، در آستانه سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و روز جهانی قدس، شماره جدید فصلنامه «الثقافه الاسلامیه» از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه چاپ و منتشر شد.

شماره 129 این مجله علاوه بر مقالات در موضوعات متنوع فکری، ادبی و هنری متنوع که طبق معمول در بردارد، مقالاتی دیگر را با محوریت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و روز جهانی قدس نیز در خود جای داده است.

«امام خمینی(ره) در برابر سیاست مافیایی آمریکا»، «همکاری میان صهیونیزم و یهود ستیزی و نازیسم»، «مدخلی بر جایگاه عقل در نهج البلاغه»، «حدیث نزد ائمه اهل بیت (ع)/مطالعه ادبی و هنری»، «پوستر معاصر ایرانی، محتوای بومی به زبان جهانی»، «نقد ترجمه بین فارسی و عربی/واقعیت و آرمان» و «روز جهانی قدس عنوانی برای وحدت امت» از جمله مقالات این شماره است.

علاوه بر این، شماره 129 الثقافه الاسلامیه پرونده ویژه ای شامل آثار برگزیده مسابقه امام خمینی(ره) برای ابداع ادبی و هنری در چهار رشته مقاله، داستان کوتاه، شعر و هنر تجسمی که سال 1397 از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد، دارد و در آن 5 مقاله و 6 داستان کوتاه، 3 قصیده و 2  نقاشی برتر در موضوع قدس و امام خمینی(ره) عرضه شده است.

رایزن فرهنگی کشورمان در مقدمه مجله تحت عنوان «روز جهانی قدس مناسبتی فراگیر برای مسلمانان و آزادگان جهان» با اشاره به تقارن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و روز جهانی قدس در سال جاری، به جایگاه فلسطین در اندیشه و شعارهای انقلاب اسلامی پرداخته است.

همچنین، امام خمینی(ره) با اقدام خود در اعلام روز قدس، قضیه فلسطین را از چارچوب تنگ آن به عنوان قضیه یک ملت و یا قضیه جهان عرب خارج کرد و آن را به عنوان قضیه نخست مسلمانان و آزادگان جهان قرار داد.

وی با اشاره به خطراتی که قدس و قضیه فلسطین را تهدید می‌کند از جمله آنچه که معامله قرن نامیده شده است، همراهی و همدستی برخی سران کشورهای عربی با صهیونیست‌ها را محکوم و تأکید کرده است در چنین شرایطی اهمیت اقدام امام خمینی(ره) در اعلام روز قدس، بیش از پیش مشخص می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فصلنامه     |     ایران و سوریه     |     روز قدس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi