کد خبر : ۵۳۶۸۶۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
بازدید رایزن فرهنگی ایران از کتابخانه ملی نیجریه

مقیم/سید محمود عظیمی‌نصرآبادی در جریان بازدید از کتابخانه ملی نیجریه در ابوجا پیشنهاد ایجاد گوشه ایران را داد.

 

به گزارش مقیم ، سید محمود عظیمی‌نصرآبادی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ابوجا با لانری اولاتوکونبو آینا، رییس کتابخانه ملی نیجریه دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های متقابل بحث و تبادل نظر کرد.

لانری اولاتوکونبو آینا در سخنانی، ایران را کشوری با پیشینه درخشان علمی و فرهنگی دانست و افزود: از همکاری‌های متقابل در همه زمینه‌ها استقبال می‌کنیم به خصوص که کشور شما در نیجریه بسیار محبوب است و می‌توانیم از تجربه ارزشمند ایرانیان بهره‌مند شویم.

رییس کتابخانه ملی نیجریه با اشاره به زمینه‌های همکاری بین ایران و نیجریه بیان کرد: مرکز اصلی کتابخانه ملی نیجریه در ابوجا واقع است و شامل 27 شعبه نیز در استان‌های دیگر می‌شود.

وی با ارائه آماری در خصوص میزان انتشار سالانه کتاب در نیجریه، اعلام آمادگی کرد در صورت همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران پذیرای کتب چاپ ایران در کتابخانه ملی نیجریه خواهیم بود تا علاقه‌مندان با فرهنگ و تمدن ایران آشنا شوند.

عظیمی‌نصرآبادی هم در این دیدار، به رشد قابل توجه انتشار کتاب، مجله، روزنامه و سایر رسانه‌های نوشتاری و دیجیتالی و کتابخانه‌ای در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

وی در ادامه، پیشنهاد ایجاد گوشه ایران در کتابخانه ملی نیجریه در ابوجا، ارتباط الکترونیکی و لینک کتابخانه‌های نیجریه به کتابخانه‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران، تبادل کتب و نشریات، تبادل هیأت‌های تخصصی جهت آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های دو طرف و بررسی راه‌های توسعه روابط همه جانبه و برگزاری دوره‌های آموزشی و تربیت نیروی‌های متخصص را داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نیجریه     |     کتابخانه ملی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi