کد خبر : ۵۳۷۱۰۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
اساتید جسارت تحقیق و تفکر داشته باشند

مقیم/معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به اساتید دانشگاه گفت: جسارت تحقیق و تفکر داشته باشید و برای تعالی علم خود تلاش کنید، چراکه تمدن توحیدی موجب پیشرفت بشریت است.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه در کارگاه علم و دین ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: زبان شناسی قرآن، زبان شناسی علوم تجربی نیست، بلکه زبان کلان طبیعت شناسی است. قرآن درباره آفرینش جهان، کلی صحبت می‌کند. این در حالی است که علم جزئی صحبت می‌کند. در واقع قرآن (دین) نگاه توحیدی دارد.

وی با تاکید بر اینکه علوم مهندسی در راستای آسایش انسان و علوم انسانی در راستای آرامش انسانی است، تصریح کرد: علوم انسانی با انسان سروکار دارد و لازم است در معرفت دین به سراغ عالمان دینی برویم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی خطاب به دانشگاهیان خاطرنشان کرد: باید از آخرین دیدگاه علوم دنیا به ویژه علم توحیدی آگاهی و فقط به ترجمه‌ها توجه نکنید. جسارت تحقیق و تفکر داشته و برای تعالی علم خود تلاش کنید، چرا که تمدن توحیدی موجب پیشرفت بشریت است.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: شرط لازم برای رسیدن به تمدن نوین این است که میراث گذشتگان خود و دوران تمدن گذشته را به یاد بیاوریم و از خود بپرسیم که ابن‌سیناها و ابوریحان‌ها چه شدند؟ البته فکر کردن به گذشته اگر باعث شود به سوی آینده حرکت کنیم، مطلوب است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جسارت تحقیق و تفکر     |     خسرو پناه     |     دانشگاه آزاد اسلامی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi