کد خبر : ۵۳۷۱۴۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
برنامه «معرفی ایران، سفره ایرانی» اجرا می‌شود

مقیم/در دیدار رییس و معاون انجمن هنرمندان ژاپن در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن مقرر شد تا برنامه ویژه‌ای با عنوان «معرفی ایران، سفره ایرانی» اجرا شود.

 

به گزارش مقیم، در این دیدار، ترومی کانایا، رییس انجمن هنرمندان ژاپن با تشکر از فرصت ایجاد شده برای همکاری در زمینه‌های فرهنگی با رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن برای علاقه‌مندان ژاپنی، بر ضرورت معرفی بخشی از فرهنگ پذیرایی ایرانیان تأکید کرد.

ساتورا کاوازاکی، معاون این مرکز هم در سخنانی، اشتراکات ایران و ژاپن را بسیار فراوان و با سابقه تاریخی دانست و گزارشی از فعالیت‌های انجمن ارائه داد.

حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن نیز با اشاره به تعاملات تاریخی و طولانی دو کشور به ویژه در حوزه فرهنگی، امکان همکاری با انجمن را فرصت مناسبی برای ایجاد شناخت بهتر مردم دو کشور نسبت به یکدیگر دانست.

وی تأکید کرد: مردم ایران احترام فراوانی برای مردم و فرهنگ ژاپن قائل هستند و ژاپنی‌ها نیز همواره نسبت به تاریخ و فرهنگ ایران علاقه‌مندی‌های فراوانی دارند و همین امر موجب می‌شود تا زمینه‌های ارزشمند توسعه تعاملات فرهنگی و هنری میان ایران و ژاپن در راستای شناخت هرچه بیشتر فراهم شد.

در این نشست مقرر شد تا همکاری برای برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مرتبط انجام و با محوریت معرفی فرهنگ چای ایرانی که شباهت‌های بسیاری با سنت چای ژاپنی دارد، برنامه ویژه‌ای اجرا شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ترومی کانایا     |     سفره ایرانی     |     معرفی ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi