کد خبر : ۵۳۷۵۲۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸
علاقه‌مند به همکاری‌های علمی و فرهنگی با ایران هستیم

مقیم/پاناپوتیس اسکالاچیس در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در یونان گفت: علاقه‌مند به همکاری‌های علمی و فرهنگی با ایران هستیم.

 

به گزارش مقیم، علی‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان (17 تیرماه) ضمن بازدید از دانشگاه ارسطو در شهر تسالونیکی که بزرگترین دانشگاه یونان پس از دانشگاه آتن است، با پاناپوتیس اسکالاچیس، رییس دانشکده الهیات، رییس دپارتمان مطالعات اسلامی، رییس بخش بین‌الملل دانشگاه و جمعی از اعضای هیأت علمی این دانشگاه دیدار کرد.

در این جلسه که خانم زیاکا، مسئول بخش مطالعات اسلامی دانشکده الهیات نیز شرکت داشت، پیرامون حوزه‌های همکاری دو جانبه از جمله اعطای بورس تحصیلی، تثبیت آموزش زبان فارسی به عنوان درس انتخابی برای دانشجویان، کمک به تأمین منابع مطالعات اسلامی و شیعی، برگزاری نشست‌های علمی تخصصی، برگزاری نمایشگاه هنری از جمله خوشنویسی قرآنی ـ ایرانی و برگزاری کنسرت موسیقی سنتی ایرانی بحث و تبادل نظر شد.

حلمی، رایزن فرهنگی کشورمان با ابراز خرسندی از همکاری‌های دانشکده الهیات با رایزنی فرهنگی ایران در دو سال گذشته، برای مشارکت در برگزاری گفت‌وگوهای بینادینی و تأسیس آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه ارسطو، خواستار تنظیم تفاهمنامه‌ای بین دو مرکز شد.

اسکالاچیس، رییس دانشکده الهیات و خانم زیاکا، رییس دپارتمان مطالعات اسلامی با اشاره به جایگاه علمی ایران به ویژه در رشته‌های مطالعات اسلامی، حقوق و علوم انسانی اظهار کردند: اهتمام رایزنی فرهنگی ایران در یونان برای ایجاد ارتباط فعال در موضوعات مورد علاقه طرفین قابل تحسین است و ما نیز علاقه‌مند به همکاری‌های علمی و فرهنگی با ایران هستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همکاری علمی     |     یونان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi