کد خبر : ۵۳۷۵۴۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
آشنایی کارفرمایان نیوزیلندی با فرهنگ اسلامی

مقیم/ برنامه‌ آشنایی کارفرمایان نیوزیلندی با فرهنگ اسلامی و چگونگیرفتار با کارکنان مسلمان خود، در شهر اوکلند نیوزیلند برگزار شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایکنا ؛ یک شرکت حقوقی نیوزیلندی این برنامه را با عنوان «تنوع خوب است» برگزار کرد تا کارفرمایان این کشور را در استخدام مسلمانان و پناهندگان کمک کند.
هدف از این برنامه کمک به سازمان‌هایی است که مسلمانان و پناهجویان را استخدام می‌کنند و با آنها سر و کار دارند تا با فرهنگ اسلامی آشنا شوند.
به گفته «ریچل هاپکینز» مدیر اجرایی این برنامه، یکی از دلایل اصلی برگزاری آن تعداد زیاد تماس از بعضی سازمان‌ها بود که کارفرمایان نگران نوع برخورد خود با مسلمانان بودند و از آن بیم داشتند که به احساسات این افراد لطمه بزنند.
 
«فهیمه سعید» که در سال ۲۰۰۱  پس از حمله آمریکا به افغانستان از کابل به نیوزیلند پناهنده شده یکی از سخنرانان این برنامه بود. او و همسرش هر دو پزشک هستند. 
وی که اکنون به کار مشاوره و و خدمات خانواده مشغول است،‌ گفت: پس از مهاجرت دچار بحران هویت شده بودم. نمی‌دانستم چه کسی هستم. اما آنقدر خوش شانس بودم که افراد خوبی را پیدا کردم که مرا در مسیر تغییر جریان زندگی کمک کردند. با کمک برخی افراد و پیروی از تعالیم اسلامی توانستم هویت خود را بازیابی کنم.
وی افزود: توحید، نماز، روزه، احسان و حج جزو اصول و پایه‌های اسلام هستند اما مردم باید بدانند که مسلمانان در جزئیات، با یکدیگر تفاوت دارند. گاه برای کارفرمایان انجام نمازهای پنج‌گانه حساسیت‌آفرین است ولی انجام نماز، ۵ تا ۱۰ دقیقه در موقع ناهار و عصر زمان می‌برد. کارفرمایان همچنین باید بدانند مسلمانان در ماه رمضان نباید در طول ساعات روزه‌داری چیزی بخورند و بیاشامند.
 
براساس سرشماری سال ۲۰۱۳، جمعیت مسلمانان در نیوزیلند ۴۶ هزار نفر برآورد شده که نسبت به سال ۲۰۰۶، ۳۰ درصد افزایش داشته است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ریچل هاپکینز     |     فهیمه سعید     |     فرهنگ اسلامی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi