کد خبر : ۵۳۷۵۶۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
امضای تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه‌های الزهرا(س) و فاتح سلطان محمد ترکیه

مقیم/تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه فاتح سلطان محمد ترکیه به منظور توسعه روابط علمی و دانشگاهی در زمینه‌های تاریخ، هنر، مطالعات زنان و علوم پایه امضاء شد.

 

به گزارش مقیم، تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه فاتح سلطان محمد ترکیه با حضور انسیه  خزعلی،  بتول مشکین‌فام، نمایندگان دانشگاه الزهرا(س)، خانم بدیا تکین، مدیر روابط همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه فاتح سلطان محمد و کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول به منظور توسعه روابط علمی و دانشگاهی در زمینه‌های تاریخ، هنر، مطالعات زنان و علوم پایه میان دو دانشگاه به امضاء رسید.

خانم بدیا تکین سخنانی در باره مفاد تفاهمنامه و فعالیت‌های علمی و آموزشی دانشگاه فاتح سلطان ایراد کرد.

خزعلی و مشکین‌فام، نمایندگان دانشگاه الزهرا(س) هم با معرفی ظرفیت‌های علمی این دانشگاه به عنوان دانشگاه اختصاصی زنان در جمهوری اسلامی ایران اظهار کردند: مفاد این تفاهمنامه در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌ها و رشته‌های مشترک آموزشی، برگزاری کنفرانس و سمپوزیم‌های مشترک در موضوعات تاریخ، ادبیات، علوم پایه، هنرهای اسلامی و علوم اجتماعی است.

مقتدری، وابسته فرهنگی ایران در استانبول، آمادگی این نمایندگی فرهنگی را برای توسعه روابط علمی، پژوهشی و آموزشی میان دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه‌های ترکیه اعلام کرد.

همچنین در ادامه این نشست، در خصوص ایجاد امکان راه‌اندازی مقطع پست‌ دکتری مشترک و برگزاری نمایشگاه بانوان هنرمند گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تفاهمنامه همکاری     |     ترکیه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi