کد خبر : ۵۳۷۶۶۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
ماجرای انتخابات ناگهانی انجمن اسلامی لندن چه بود؟ / از عضوگیری شبانه تا لغو عضویت ناگهانی اعضای انجمن!

مقیم/انتخابات انجمن اسلامی لندن هرسال آبان ماه با حضور اعضای رسمی این تشکل برگزار می‌شود؛ اما امسال این انتخابات به صورت ناگهانی خردادماه، یعنی حدود ۵ ماه زود‌تر از موعد برگزار شد!

 
 
به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری دانشجو ؛ اواخر خردادماه با انتشار خبری در صفحات برخی خبرگزاری‌ها تعجب همگان برانگیخته شد. خبر از این قرار بود: نتیجه انتخابات انجمن اسلامی لندن اعلام شد!

به هرکدام از اسامی و تصاویر که نگاه می‌کردی به جز یکی دو نفر از اعضای فعال انجمن اسلامی لندن چهره فرد دیگری آشنا نمی‌نمود. به انتخابات سال قبل انجمن اسلامی لندن برگشتیم و تاریخ را مرور کردیم، حوالی ماه اکتبر یا حدودا آبان ماه هرسال انتخابات انجمن اسلامی لندن برگزار می‌گردد. نه اساسنامه تغییری کرده بود و نه در شبکه‌های اطلاع رسانی انجمن اسلامی لندن خبری مبنی بر وقوع یک انتخابات جدید منتشر شده بود.

کنجکاو شدیم تا چند و چون ماجرا را دریابیم.، با اعضای انجمن اسلامی لندن و دبیر اتحادیه انجمن اسلامی اروپا به گفتگو نشسته و در این باره توضیحات را خواستیم. گرچه با گذشت یک ماه از این موضوع دبیر اتحادیه انجمن اسلامی اروپا هنوز مدارکی دال بردرست بودن انتخاباتی که برگزار کردند به خبرنگار  ارائه نداده است، اما اعضای انجمن لندن مدارک و اسناد موثقی در اختیار داشتند که حکایت از برنامه ریزی و وقوع یک کودتای تمام عیار و از پیش برنامه ریزی شده علیه آنان داشت! بالاخره بعد از گذشت بیش از یک هفته پرس و جو و تحقیق متوجه شدیم که اصل ماجرا چه بوده است. 
 
 
ماجرای یک انتخابات ناگهانی و تحمیلی
ماجرا از این قراربود که: هرسال اعضای رسمی و اصلی شورای هماهنگی انجمن اسلامی لندن طی انتخاباتی توسط رأی اعضای رسمی این انجمن در آبان ماه انتخاب می‌شوند، با این وجود در تاریخ ۱۲/۳/۱۳۹۸ دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا، میلاد محرک پور بدون ارائه مدارک و مستندات اعلام کرد که شورای هماهنگی انجمن اسلامی لندن استعفا داده است. در حالی که اعضای شورای هماهنگی طی نامه ای عدم استعفای خود را به طور رسمی پس از این نامه اعلام کردند.
 
لغو عضویت اعضای رسمی انجمن اسلامی لندن
بعد از اینکه دبیر اتحادیه انجمن اسلامی اروپا استعفا را اعلام کرد، طی یک حرکت ناگهانی عضویت تمام اعضای انجمن اسلامی لندن را در سامانه اتحادیه لغو کرده و عضویت اعضا در انجمن اسلامی لندن را منوط به ثبت نام مجدد این افراد که تا قبل از این عضو رسمی شورای هماهنگی انجمن اسلامی لندن بوده‌اند را اعلام کرد.
ماجرای انتخابات ناگهانی انجمن اسلامی لندن چه بود؟ / از عضوگیری شبانه تا لغو عضویت ناگهانی اعضای انجمن!
 
 
ماجرای انتخابات ناگهانی انجمن اسلامی لندن چه بود؟ / از عضوگیری شبانه تا لغو عضویت ناگهانی اعضای انجمن اسلامی لندن!
                                                               
عضویت دوروزه و ناگهانی 30 نفر در انجمن اسلامی لندن برخلاف اساسنامه
اما این تمام ماجرا نبود. در ادامه  لغو عضویت اعضای رسمی انجمن اسلامی، اتفاقاتی عجیب تر مثل عضو کردن ناگهانی ده ها نفر در سامانه اتحادیه به عنوان عضو انجمن لندن طی چند روز، گمان ها را به سمت یک حرکت از پیش برنامه ریزی شده و منسجم علیه این تشکیلات دانشجویی متمایل کرد. این در حالی است که عضویت در انجمن اسلامی دانشجویان لندن، مطابق اساسنامه این انجمن، منوط به شرکت متقاضیان عضویت در برنامه های عمومی، حداقل به مدت سه ماه است و امکان عضویت هیچ شخصی بدون احراز شرایط عضویت ذکر شده در اساسنامه امکان پذیر نیست. همچنین در اساسنامه اتحادیه و منطقه بریتانیا نیز شرایط عضویت به صراحت قید شده است. (قابل ذکر است که اساسنامه اتحادیه انجمن اسلامی اروپا و شرایط عضویت درآن، داخل وبگاه اتحادیه انجمن اسلامی اروپا برای عموم قابل مشاهده است.)
 
 
عضوگیری انجمن اسلامی لندن
ماجرای انتخابات ناگهانی انجمن اسلامی لندن چه بود؟ / از عضوگیری شبانه تا لغو عضویت ناگهانی اعضای انجمن اسلامی لندن!
 
تا اینکه بالاخره در تاریخ ۲۵/۳/۱۳۹۸  با سفر مستقیم میلاد محرک پور از کشور آلمان به لندن و حضور محمد حسین عطایی دولت آبادی دبیر مجمع انجمن‌های اسلامی منطقه بریتانیا انتخاباتی در دانشگاه یو سی ال لندن UCL با نام انتخابات انجمن اسلامی لندن صورت گرفت.

ردپای مسئولین سابق اتحادیه در برگزاری انتخابات ضرب الاجل لندن
 
به گفته اعضای انجمن اسلامی دانشجویان لندن این انتخابات در حالی رخ که داد که حتی برگزار کنندگان آن از حضور در ساختمان رسمی انجمن لندن به نام کانون توحید خودداری کرده و مکانی غیر رسمی را برای این انتخابات برگزیدند. حتی گفته می‌شود شخص دبیر اتحادیه و دبیر منطقه بریتانیا طی تماس‌هایی با سفارت ایران و مرکز اسلامی در لندن سعی بر دخالت دادن این نهاد‌ها در انتخابات مذکور بوده اند که با توجه به همکاری‌ها و ارتباطات خوب اعضای قانونی و رسمی انجمن لندن با مسئولین این نهاد ها، آنان جهت دخالت در این انتخابات همکاری نکرده و درخواست مسئولین اتحادیه را در این خصوص رد نمودند.
 
اعضای انجمن لندن در گفت و گو با خبرنگار گفتند که تنها یک نفر از اعضای رسمی انجمن در محل انتخابات حضور داشته و مطابق قوانین و اساسنامه‌های موجود بقیه افراد شرکت کننده در انتخابات هیچ کدام عضو انجمن اسلامی لندن نبوده و حق شرکت در انتخابات را نداشته‌اند. پس از برگزاری انتخابات مذکور، تصاویر و اخبار آن در برخی رسانه ها منتشر شد. تصاویر این انتخابات اما نقش افراد شناخته شده دیگری از مسئولین سابق اتحادیه را نیز در کنار مسئولین حال حاضر آن، در برگزاری انتخابات مشخص کرد و گمان از پیش برنامه ریزی شده بودن این حرکت کودتا گونه را تقویت نمود.
 
 
انتخابات جعلی لندن

رسانه‌ها به دلیل سرعت اتفاقاتی که رخ داد و ناگهانی بودن آن تا چندروز بعد از انتخابات هنوز از اصل ماجرا بی‌خبر بودند.
 
دبیر اتحادیه مدارک مستدل برای برگزاری انتخابات نداشت
خبرنگار دانشگاه ، ازمیلادمحرک‌پور، دبیر انجمن اسلامی اروپا درخواست مدارک لازم را مبنی رسمی بودن این انتخابات داشت، وی با بیان اینکه باید با اعضای اتحادیه مشورت کند تا بتواند مدارک لازم را در اختیار خبرنگار دانشگاه بگذارد موضوع را به روز بعد موکول کرد اما، از ۲۶ خردادماه تا به امروز که حدود یک ماه از این ماجرا گذشته، هنوز خبری از مدارک وی نشده است.
 
شورای هماهنگی انجمن اسلامی دانشجویان لندن به دبیری امیرحسین نوری، مدارک و ادله لازم منطبق بر اساسنامه این انجمن اسلامی را بعد از تماس خبرنگار  با وی به عنوان مرجع رسمی این انجمن،ارائه کرد که نشان می‌دهد طبق بند ۸ از ماده ۱۱ اساسنامه لندن، هرگونه استعفای اعضای شورای هماهنگی منوط به درخواست کتبی به اعضا بوده و می‌بایست به تصویب بیش از ۲/۳ آنان در آید که با این وجود ادعای استعفای شورای هماهنگی انجمن لندن از سوی دبیر اتحادیه به طور کلی زیر سوال رفته و این گمان مطرح می‌شود که آیا به راستی میلاد محرک پور به عنوان دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا از شرایط قانونی استعفای شورای هماهنگی انجمن لندن در اساسنامه مطلع نبوده است و یا اینکه او مصلحت را بر تعلیق یکی از فعالترین انجمن‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی اروپا بدون ارائه ادله قانونی دیده است؟
 
خبرنگار دانشگاه  برای اطلاع از صحت یا عدم صحت این انتخابات نمایشی در ۱۱ تیرماه جاری با حجت الاسلام اژه‌ای، نماینده رسمی، ولی فقیه در اتحادیه انجمن اسلامی اروپا تماس گرفت و طی مصاحبه‌ای از وی درخواست کرد تا صحت یا عدم صحت انتخابات ضرب الاجل نمایشی را توضیح دهد.
 
روشنگری حجت الاسلام جواد اژه‌ای
وی با بیان اینکه با هیچ کسی رفاقت ندارد، انتخابات زودهنگام و تحمیلی برخی به انجمن اسلامی لندن را باطل اعلام کرد و گفت: اعضای رسمی انجمن اسلامی لندن اعلام کردند که ما استعفای رسمی ندادیم، بر این مبنا انتخاباتی که برگزار شده بود باطل اعلام می‌شود.
 
مصاحبه اژه ای درمورد انتخابات لندن

انجمن اسلامی دانشجویان در لندن سابقه‌ای ۴۵ ساله داشته و از انتشار نامه‌های امام خمینی در غرب اروپا پیش از انقلاب اسلامی تا امروز که محل آموزش قرآن و هنر و فرهنگ ایرانیان است، همواره محل تبادل اندیشه دانشجویان، دانشگاهیان و ایرانیان مقیم لندن و تاثیرگذار بوده است و امروز محل تجمع بیش از ۲۰۰ ایرانی در مناسبت‌های مختلف دینی مذهبی و آیینی ایران است.
 
ماجرای انتخابات ناگهانی انجمن اسلامی لندن چه بود؟ / از عضوگیری شبانه تا لغو عضویت ناگهانی اعضای انجمن!
 
 آنچه که انتظار می‌رود، تکرار نشدن اینگونه انتخابات‌های جناحی و تحمیلی در اقصا نقاط اتحادیه انجمن اسلامی اروپا است.
 
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انجمن اسلامی لندن     |     اساسنامه     |     انتخابات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi