کد خبر : ۵۳۷۷۱۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
قرارداد ۱۰۰ میلیون دلاری مکزیک برای اشتغال جوان

مقیم/قرارداد مکزیک و السالوادور برای ایجاد شغل و جلوگیری از مهاجرت جوانان در منطقه، موضوع برنامه این هفته «منطقه مالی» از شبکه هیسپان تی وی است.

 

 

به گزارش مقیم، «منطقه مالی» این هفته به موضوع بهبود وضعیت جوانان کشورهای مکزیک و السالوادور می پردازد تا با بهبود شرایط اقتصادی از مهاجرت آنها جلوگیری شود.

برنامه «منطقه مالی» قرار داد فی ما بین روسای جمهور کشورهای مکزیک و السالوادور را بررسی می کند که در محتوای آن همکاری و توسعه اقتصادی برای بخش های جنوب شرقی مکزیک و مثلث شمالی آمریکای مرکزی که بعدها شامل هندوراس و گواتمالا نیز می شود، مورد توافق طرفین بود.

گفته می شود در این قرار داد سهم مکزیک 100 میلیون دلار است که صرف هزینه برای جلوگیری از مهاجرت، ایجاد شغل، حفاظت و تولید می شود که با انجام این طرح ها جوانان دیگر برای زندگی بهتر به دنبال مهاجرت و زندگی در کشورها و بخش های دیگر نباشند.

برنامه اقتصادي «منطقه مالي» با اجراي «ادواردو نودا» هر هفته پنج‌شنبه‌ها در مدت زمان 25 دقيقه در ساعت 5:30 (به وقت تهران) براي مخاطبان اسپانيايي زبان هيسپان تي وي به روي آنتن رفته و تحليلی از مسائل اقتصادي دنيا و منطقه آمريکاي لاتين را  براي مخاطبان به تصوير مي‌کشد. بازپخش اين برنامه، جمعه ساعت 20:30 و شنبه ساعات 3:30، 10:00 و 14:30 خواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : منطقه مالی     |     هیسپان تی وی     |     دلار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi