کد خبر : ۵۳۷۷۱۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
گشایش نمایشگاه دنیای لونگ چوانگ در چین

مقیم/نمایشگاه «دنیای لونگ چوانگ: سلادون لونگ چوآنگ و جهانی شدن» با شرکت جمهوری اسلامی ایران در کاخ موزه چین گشایش یافت.

 

به گزارش مقیم، نمایشگاه «دنیای لونگ چوان: سلادون لونگ چوآن و جهانی شدن» با حضور محمدرضا کارگر، رییس اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران در پکن و باقری، کارشناس دیپلماسی عمومی و میهمانانی از موزه ملی ایران و سایر کشورهای خارجی در کاخ «جایی گونگ» موزه شهر پکن گشایش یافت.

وانگ شی دونگ، مدیر کاخ موزه چین در سخنانی، گفت: این نمایشگاه علاوه بر موضوع بسیار مهم سلادن به دلیل همکاری موزه‌های چند کشور پُر اهمیت است.

در ادامه، چن شو اوا، رییس موزه استان چو جیانگ از ادامه برگزاری این نمایشگاه فرهنگی و هنری ابراز خرسندی کرد.

کارگر بر ضرورت برگزاری گفت‌وگوهای فرهنگی گفت: در جهان امروز که برخوردهای سیاسی بیشترین فضای حاکم بر جوامع را به خود مشغول کرده است، موزه‌ها تلاش می‌کنند تا گفت‌وگوی فرهنگی را گسترش دهند. گفت‌وگویی که موجبات اصلی بالندگی انسان و گسترش دوستی‌هاست.

وی ادامه داد: این نمایشگاه علاوه بر نمایش هنر و صنعت ساخت سلادن‌ها در چین، تلاش دارد رابطه تمدن‌ها در گذشته دور را بیان کند. به خصوص رابطه دو تمدن بزرگ ایران و چین که بیش از بیست قرن همکاری‌های گسترده‌ای را داشته‌اند.

گوآن چیانگ، رییس سازمان آثار تاریخی فرهنگی چین به عنوان آخرین سخنران در خصوص اهمیت سلادن و رابطه آن در جاده ابریشم مطالبی را بیان کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه     |     چین     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi