کد خبر : ۵۳۸۳۸۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
تاسک: خروج آمریکا از برجام نتایج مثبتی نداشته است

مقیم/رئیس شورای اروپا در آستانه شروع نشست «گروه ۷» در فرانسه تاکید کرد که خروج آمریکا از برجام نتایج مثبتی نداشته است.

 

به گزارش مقیم به نقل از فارس، «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا در اظهاراتی درباره نشست  «گروه ۷» در فرانسه تاکید کرد که یک سال بعد از نشست قبلی اعضا که در آن اختلافات زیادی وجود داشت و صداهای مختلفی از آن شنیده شد، «نشست سال 2019 در فرانسه آزمونی دشوار برای اتحاد و یکپارچگی اعضا در برابر بحرانهای جهانی است.»

 تاسک که برای شرکت در این نشست به شهر «بیریتز» در فرانسه سفر کرده است افزود: «جنگ تجاری میان اعضای  "گروه ۷" ممکن است به از بین رفتن اعتماد بین آنها منجر شود. اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از تعرفه‌های تجاری به عنوان ابزاری سیاسی استفاده کند این موضوع می‌تواند خطری برای کل جهان باشد.»

ترامپ از زمانی که روی کار آمده است تعرفه‌های زیادی علیه کالاهای صادراتی برخی کشورها از جمله چین و حتی کشورهای اروپایی وضع کرده است. 

رئیس شورای اروپا درباره مساله ایران که احتمالا یکی از موضوعاتی است که در نشست جی 7 مطرح خواهد شد نیز گفت: رهبران  «گروه ۷» باید درباره ایران متحدتر شوند؛ توافق هسته‌ای با ایران بعد از خروج آمریکا از آن و بازگرداندن تحریمها در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. 

وی افزود: رد توافق با ایران از سوی واشنگتن نتایج مثبتی با خود نیاورده است و باعث شکاف در غرب شده است. 

نشست رهبران هفت کشور صنعتی جهان از امروز شنبه در شهری بیریتز فرانسه آغاز شده است. گفته می‌شود، مساله ایران، مسائل آب و هوایی و جنگ تجاری از دستورات مهم این نشست است. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : گروه ۷     |     دونالد تاسک     |     اروپا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi