کد خبر : ۵۳۸۸۷۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
دیدار رایزن فرهنگی ایران با وزیر گردشگری لبنان

مقیم/عباس خامه يار رايزن فرهنگی جمهوري اسلامي ايران با اواديس كيدانيان وزير گردشگری لبنان ديدار و در خصوص مسائل گردشگری و گسترش اين صنعت ميان دو كشور به بحث و گفتگو پرداخت.

 

به گزارش مقیم،خامه يار ضمن اظهار خرسندی از اين ديدار در آغاز دعوت رسمی جمهوری اسلامی ايران از وزير گردشگری لبنان جهت سفر به ايران و بازديد از جاذبه های تاريخی و گردشگری كشورمان را تقديم وی نمود كه مورد استقبال كيدانيان قرار گرفت.

رايزن فرهنگی كشورمان با اشاره به جايگاه صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی كشورها و وجود گردشگران فراوان ايرانی و لبنانی كه عاملی برای معرفی فرهنگ ها و تمدن ميان دو كشور هستند خواستار بهره بردن از اين فرصت جهت بهبود وضعيت اقتصادی و فعال تر شدن آن ميان دو كشور شد.

خامه يار با اشاره به وجود توافقنامه های امضا شده ميان دو كشور خواستار اجرايی شدن آنها شده و ضمن اشاره به ظرفيت های موجود گردشگری ميان دو كشور گفت: ايران می تواند در نمايشگاه هاى گردشگرى خود زمينه حضور لبنان به عنوان ميهمان ويژه جهت معرفی فرهنگ،تاريخ و اماكن گردشگری دينی و تاريخی  اين كشور را فراهم نموده و در مقابل چنين فرصتی نيز در لبنان برای معرفی فرهنگ، تمدن و اماكن سياحتی و تاريخی ايران فراهم گردد.

 اواديس كيدانيان با اشاره به إیجاد تبادل توریستی بین دو کشور جهت معرفی کشورها به یکدیگر و فراهم نمودن زمینه های همکاری توریستی اشاره کردو گفت: طرح آوردن گردشگر به يك كشور كمك بسيار زيادی به معرفی كشورها به يكديگر خواهد كرد كه در اين رابطه نيازمند ايجاد هماهنگی ميان شركت های سياحتی بخش خصوصى دو كشور و برگزاری نشست های مشترك جهت فراهم نمودن زمينه های همكاری توريستی است.

همچنین اوادیس کیدانیان درادامه سخنان خود با اشاره به خاطره خوش حضور خود در دهمین نمایشگاه گردشگری در ایران در سال 2017م از این طرح استقبال کرد .

وزير گردشگری لبنان در ادامه پيشنهاد داد تا با توليد فيلم های ترويجی جهت مسافرت به ايران و بالعكس و نمايش آنها از طريق شبكه های تلويزيونی دو كشور و نيز توليد سريال و يا فيلم های سينمايی با هدف ترويج فرهنگ و تمدن دو كشور و پخش آن از شبكه های پر بيننده می توان به صنعت گردشگری كمك شايانی نمود.

وی در ادامه افزود: تمام تلاش خود را جهت افزايش تعداد گردشگران ميان دو كشور خواهيم نمود و زمينه برگزاری نشست های تجاری ميان دو كشور جهت برپايی نمايشگاههای مشترك با حضور شركت های گردشگری و سياحتی را فراهم خواهيم نمود.

رايزن فرهنگی كشورمان نيز با اشاره به اين كه در ايران 31 استان با جاذبه های سياحتی فراوان وجود دارد كه هر كدام به نوبه خود با برگزاری نمايشگاههای اختصاصی جهت معرفی ظرفيت های گردشگری خود می توانند كمك فراوانی در اين راستا داشته باشند تا هر كدام به سهم خود ضمن معرفی جاذبه های توريستی خود نسبت به معرفی جاذبه های لبنان در همين نمايشگاههای داخلی اقدام نمايند.

وزير گردشگری لبنان ضمن ارائه پيشنهاد جهت حضور ايران در نمايشگاه گردشگری لبنان كه قرار است در ماه فوريه سال آينده ميلادی در لبنان برگزار شود گفت: با وجود سختی ها و مشكلاتی كه ممكن است در اين راه وجود داشته باشد اما بنده معتقد به اين كار هستم و خود را جزئی از اين محور  می دانم  ، و ايران به رغم وجود تحريم ها توانسته تمام نيازهای خود را از ظرفيت هاى  داخل تأمين كند و می تواند پس از چين دومين كشور صنعتی باشد كه پيشرفت چشمگيری را در زمينه های مختلف داشته باشد.

خامه يار در پايان بار ديگر از ديدار با وزير گردشگری لبنان ابراز خرسندی نموده و خواستار پيگيری هر چه زودتر جهت اجرايی كردن توافقنامه های گذشته و ارائه طرح های تازه جهت رونق بخشيدن به صنعت گردشگری ميان دو كشور شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : لبنان     |     گردشگری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi