کد خبر : ۵۳۸۹۱۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
شب شعر «درود بر مقاومت» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق

مقیم/در چارچوب فعالیت‌های جنبی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق، شب شعر «تحیه الی المقاومه» از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه در سالن اجتماعات کتابخانه ملی اسد برگزار شد.

 

به گزارش مقیم،این شب شعر با همکاری اتحادیه نویسندگان سوریه ، کتابخانه ملی اسد، مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، ترکابادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه و شعراء، ادباء و اهل فکر و قلم برگزار شد.

پس از قرائت فاتحه بر ارواح طیبه شهدا و پخش سرود های ملی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه، ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه طی سخناني افزود: امروزه و پس از تثبیت محور مقاومت به عنوان نیروی منطقه ای مؤثر ، دیگر بر کسی پنهان نمانده است که مقاومت صرفاً عمل مسلحانه نیست، بلکه منظومه فکری کامل و متکاملی می باشد که تمامی ابعاد زندگی مان را در بر می گیرد از جمله ادبیات مقاومت که تعبیر فکری و زیباگونه از داشته‌های مقاومت در فداکاری و ایثار و تلاش به سوی کمال فردی و اجتماعی است که در آزادی و استقلال و زندگی کریمانه متجلی می‌شود.

صالحی‌نیا گفت: برگزاری چنین نشست‌های ادبی و شعری نه فقط برای لذت بردن از زیبایی های شعر بلکه برای رساندن ابعاد فرهنگی و فکری و ادبی مقاومت به افکار عمومی در برابر خط گمراه سازی و تحریف مقاومت است، لذا می‌توان چنین فعالیت هایی را نوعی مقاومت محسوب کرد.

سپس، شب شعر با مدیریت بدیع صقّور شاعر و عضو دفتر اجرایی اتحادیه نویسندگان سوریه آغاز شد و محمد حدیفی ، جابر سلمان و حسین عبدالکریم از سوریه و محمود حامد و خانم عبیر عطوه از فلسطین و طراد حماده از لبنان اشعار خود را در مورد مقاومت خواندند .

در پایان اسداللهی پژوهشگر ایرانی و مدیر سابق مرکز مطالعات باحث، در مورد روابط راهبردی ایران و سوریه و رمز استمرار و گسترش و تعمیق آن خلال چهل سال گذشته علیرغم تمامی فشارها و توطئه ها سخنرانی کرد.

 مراسم تحت پوشش رسانه ای قرار گرفت و رسانه های حاضر با سفیر جمهوری اسلامی ایران و رایزن فرهنگی و برخی حاضرین مصاحبه کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شب شعر     |     دمشق     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi