کد خبر : ۵۳۸۹۲۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
کتاب «منور القلوب» حاوی ادعیه و اذکار متصوفه اتیوپی به زودی منتشر خواهد شد

مقیم/به همت رایزنی فرهنگی و با مشارکت سفارت ایران در اتیوپی، برای نخستین بار مجموعه‌ای از ادعیه، صلوات و اذکار متصوفه اتیوپی با عنوان کتاب «منور القلوب» در آستانه چاپ و توزیع قرار گرفت.

 

به گزارش مقیم، صوفی‌های قادری مسلک مناطق «سیلته» و «آلکاسو» واقع در جنوب کشور اتیوپی، این کتاب دستنویس را در مراسم مذهبی و معنوی خود قرائت می‌کنند. محتوای کتاب، شامل اذکار، ادعیه، صلوات و مدائح پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) در قالبی موزون می باشد که طی سنوات طولانی مورد استفاده متصوفه این مناطق قرار داشته است.

نویسنده این کتاب «شیخ نورالدین الکاسی الحبشی1301- 1365هجری قمری» نخستین شیخ طریقت قادریه در مناطق سیلته و الکاسو بوده و از زمان حیات وی به بعد، این کتاب به صورت دستنویس در اختیار شیوخ بعدی قرار گرفته است.

پس از بازدید سال گذشته رایزن فرهنگی ایران از مراسم صوفیان آلکاسو و ملاقات با شیخ و رهبر فعلی متصوفه شیخ نصرالدین اسراق که پنجمین شیخ منطقه و از نوادگان نویسنده کتاب است، توافق شد تا برای نخستین بار این کتاب توسط رایزنی فرهنگی ایران چاپ و توزیع شود.

تمامی اقدامات چاپ این کتاب شامل حروفچینی، ویرایش، طراحی جلد، صفحه آرايی و ... در ایران صورت گرفته و بزودی در 125 صفحه ، به زیور طبع آراسته می‌شود و در بین اهالی منطقه توزیع خواهد گشت.

طرح پشت جلد این کتاب، عکسی از مسجد جامع منطقه الکاسو است. این مسجد تاریخی با قدمتی بیش از 90 سال، توسط "شیخ نورالدین" بنا نهاده شده و به عنوان نقطه ثقل تمامی امور و مراسم معنوی متصوفه تلقی می‌شود.

اقدام ابتکاری رایزنی فرهنگی سفارت ایران در خصوص چاپ و توزیع این کتاب ، تاثیر فراوانی در تعمیق علاقه مردم و متصوفه منطقه نسبت به مکتب اهل بیت(ع) و نیز جمهوری اسلامی ایران داشته به طوریکه مراتب قدردانی های مکرر شیخ و اهالی را در پی داشته است.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اتیوپی     |     کتاب     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi