کد خبر : ۵۳۹۰۰۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
محفل شعر عاشورایی در لاهور پاکستان

مقیم/محفل شعر عاشورایی به همت خانه فرهنگ ایران و با همکاری مسئول اتاق ایرانشناسی دانشکده تاون شیپ لاهور برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، به مناسبت ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) و هفتاد و دو تن از یاران با وفایش، مراسمی تحت عنوان محفل شعر عاشورایی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور و با همکاری مسئول اتاق ایرانشناسی دانشکده تاون شیپ لاهور در محل کتابخانه این نمایندگی فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم علی اکبر رضایی‌فرد، رییس خانه فرهنگ کشورمان در لاهور، خانم نیلمه ناهید درانی، شاعر معروف اهل بیت(ع) و رییس نهضت علمی، ادبی، فرهنگی و رفاهی راستی، شاهان مظفر و برادران از قوالی خوانان معروف شهر لاهور، سید تاثیر رضا نقوی، از شاعران معروف لاهور، افتخار شوکت چوهدری، وکیل پایه یک دادگاه عالی لاهور و شاعر اهل بیت(ع) حضور داشتند.

علی مزمل، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشکده دولتی تاون شیپ لاهور و شاعر اهل بیت(ع) اشعاری در مدح امام حسین(ع) و کربلا قرائت کرد و هدف برگزاری این محفل را یادی از حادثه کربلا و فداکاری امام حسین(ع) و یارانش خواند.

حسن عسکری کاظمی، شاعر و نویسنده پاکستان گفت: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور از آغاز میزبان شاعران و شخصیت‌های برجسته شهر لاهور بوده است. امیدواریم برگزاری محافل، شب های شعر، نشست‌های ادبی همکاری های نخبگان و نویسندگان لاهور و خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش گسترش یابد.

رضایی‌فرد در سخنانی، با اشاره به اهداف امام حسین(ع) در قیام عاشورا گفت: آنچه که نهضت عاشورا و واقعه عظیم کربلا را ماندگار و اثر بخش تر کرده است، بیان این واقعه در فرهنگ‌های مختلف و با شیوه‌های گوناگون و با زبان‌های متفاوت بوده است.

وی همچنین، به وجود کتب شعر و ادبیات مرتبط با واقعه کربلا در کتابخانه خانه فرهنگ کشورمان در لاهور اشاره کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شب شعر عاشورایی     |     پاکستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi