کد خبر : ۵۳۹۰۰۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
شرکت دانشجویان ایرانی در دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات عربي دانشگاه‌ کویت

مقیم/دانشجویان ایرانی با همکاری سفارت و نمایندگی فرهنگی کشورمان در دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات عربي در دانشگاه کویت شرکت می‌کنند.

 

به گزارش مقیم، براساس توافقنامه فرهنگی امضا شده میان دو کشور ایران و کویت، سالانه ۴ نفر از دانشجویان زبان و ادبیات عربي از دانشگاه‌های جمهوری اسلامی برای گذراندن دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات عرب در دانشگاه کویت با همکاری سفارت و نمایندگی فرهنگی ایران در این کشور، دعوت می‌شوند.

به منظور بهره‌برداری بهینه از این بورسیه همواره سعی شده است تا دانشجویان‌ برتر دانشگاه‌های مختلف کشورمان از این ‌امکانات استفاده کنند.

در سال تحصیلی پیش رو خانم‌ها احیا کماسی، از دانشگاه علامه طباطبایی، کوثر تقوایی، از دانشگاه شیراز، مریم کلانتری، از دانشگاه اصفهان و عطیه یوسفی، از دانشگاه الزهرا(س) از این‌ بورسیه استفاده می‌کنند.

این افراد طی این دوره یک ساله، علاوه بر فراگیری کلاس‌های فشرده صرف و نحو و علوم بلاغی زبان عربی بنا به تخصص خود می‌توانند از کلاس‌های گوناگون این دانشکده استفاده و با اساتید فرهیخته پیرامون پایان‌نامه خود مشورت داشته باشند و از کتابخانه‌های متعدد دانشگاه استفاده کنند.

همچنین، برنامه‌هایی جهت بازدید از موزه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری کویت و مشارکت در نشست‌ها و سمینارهای ادبی و علمی و اماکن تفریحی در طول سال نیز تدارک دیده شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ادبیات عربی     |     کویت     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi