کد خبر : ۵۳۹۰۰۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
بازدید رایزن فرهنگی ایران در ازبکستان از بزرگترین جشنواره صنایع دستی خوقند

مقیم/محسن پورمحسنی در قالب هیأت رسمی دیپلماتیک از بزرگترین جشنواره بین‌المللی دو سالانه صنایع دستی شهر خوقند بازدید کرد.

 

به گزارش مقیم، بزرگترین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی (23 شهریورماه) با حضور شوکت میرضیایف، رییس جمهور ازبکستان و وزرای فرهنگ کشورهای چین، روسیه، تاجیکستان، جمهوری آدربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و قرقیزستان و معاون وزاری فرهنگ بلاروس و ارمنستان و نمایندگان سیاسی بیش از 40 کشور در شهر تاریخی خوقند در استان فرغانه افتتاح شد.

رییس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود در این مراسم، گفت: دولت تلاش می‌کند تا بسترهای مناسب برای رشد و تعالی هنرمندان را فراهم کند به همین منظور، تأسیس مرکز و سازمان هنرمند با هدف ساماندهی و تربیت نسل جدید در دستور کار دولت است.

این جشنواره که درارگ خان خوقند برگزار شد، علاوه بر عرضه کارهای هنری هنرمندان، داخلی بیش از 70 کشور به عرضه دستاوردهای هنری خود در حوزه صنایع دستی اقدام کردند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود و در چارچوپ این نمایشگاه عرضه پوشاک و مد لباس‌های محلی و همچنین، برگزاری کنسرت‌های موسیقی توسط هنرمندان محلی به اجرا در می‌آید.

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه صنایع دستی     |     ازبکستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi