کد خبر : ۵۳۹۰۰۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
افتتاح نمایشگاه نقاشی خط هنرمند ایرانی در استانبول

مقیم/نمایشگاه نقاشی خط اسماعیل رشوند، هنرمند ایرانی (۲۵ شهریورماه) به همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول افتتاح شد.

 

به گزارش مقیم، به همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول و با همکاری اداره‌کل فرهنگ و توریسم استانبول، اداره‌کل دارایی‌های فرهنگی و موزه‌های ترکیه و موزه آثار ترک ـ اسلام، نمایشگاه آثار نقاشی خط اسماعیل رشوند، هنرمند برجسته ایرانی (25 شهریورماه) با حضور  بختیار اسدزاده، سرکنسول و کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول، سراج‌الدین شاهین، مدیر موزه آثار ترک ـ اسلام، خالد ارن، رییس ارسیکا و جمعی از دیپلمات‌های کشورهای کویت، قطر، پاکستان و افغانستان و هنرمندان ایرانی و ترک در محل موزه آثار ترک ـ اسلام گشایش یافت.

سراج‌الدین شاهین در سخنرانی خود در این آیین، با اشاره به تجربه و کارهای مشترک در برگزاری نمایشگاه آثار ایرانی در موزه ترک ـ اسلام گفت: آثاری از سرامیک، نسخ خطی و مینیاتور ایران مربوط به دوره‌های صفویه و قاجاریه در ماه رمضان سال گذشته در این موزه به نمایش گذاشته شد که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت، امیدوارم که این نمایشگاه نیز مورد توجه عموم قرار گیرد.

اسدزاده هم در سخنانی، اظهار کرد: خوشحالیم که توانستیم با کمک و همکاری مسئولین فرهنگی کشور ترکیه و شهر استانبول، نمایشگاه آثار یکی از هنرمندان برجسته ایرانی در رشته نقاشی خط را به معرض دید علاقه‌مندان به هنر ایران و هنر دوستان قرار دهیم.

سرکنسول کشورمان در استانبول ادامه داد: هنر زبان مشترک میان ملت‌ها است و نقش مهمی را در آشنایی و نزدیکی ملت‌ها و فرهنگ‌ها به یکدیگر دارد. امیدواریم در آینده شاهد برگزاری و برپایی نمایشگاه‌های مشترک میان هنرمندان ایرانی و ترک در موزه‌ها و گالری‌های استانبول و ایران باشیم.

مقتدری نیز با ابراز خرسندی از افتتاح این نمایشگاه از وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه و موزه آثار ترک ـ اسلام تشکر و قدردانی کردند.

گفتنی است؛ نمایشگاه آثار نقاشی خط اسماعیل رشوند، هنرمند برجسته ایرانی تا 7 مهرماه جاری در محل موزه آثار ترک ـ اسلام واقع در میدان سلطان احمد استانبول دایر خواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه نقاشی     |     استانبول     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi