کد خبر : ۵۴۲۲۹۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
چگونگی ارایه خدمات بیمه‌ای درمان به ایرانیان متولد خارج از کشور

مقیم/این افراد می‌توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه این سازمان استفاده کنند؛ بنابراین ضوابط ارایه خدمات برای بیماران روانی نیز بمانند بیماران دیگر اجرا می‌شود.

 

به گزارش مقیم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت درباره چگونگی استفاده از خدمات بیمه سلامت برای کودکانی که خارج از کشور متولد می‌شوند، گفت: اگر فردی در خارج از کشور متولد شده و براساس قانون ایرانی محسوب شود، درصورتی که پدر یا مادر کارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، کودک بیمه‌شده تلقی شده و می‌تواند از خدمات بیمه‌ای استفاده کند.

داوود حاج قاسمعلی گفت: ارایه خدمات به بیماران دچار مشکلات روانی مانند سایر بیماران است، این افراد می‌توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه این سازمان استفاده کنند؛ بنابراین ضوابط ارایه خدمات برای بیماران روانی نیز بمانند بیماران دیگر اجرا می‌شود.

وی افزود: بیمه سلامت تنها برای بیماری افراد دچار مشکلات روانی خدمات ارایه می‌کند؛ لذا نگهداری از این افراد در مراکز بهداشتی و درمانی ضوابطی دارد که باید به آن توجه کرد؛ اما چگونگی تحت پوشش قرار دادن بیماران روانی با بیماران دیگر هیچ تفاوتی ندارد. بدون شک ضوابط در ارایه خدمات به بیماران روانی همانند سایرین است.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: بیماران روانی که از سن قانونی گذشته، اما براساس نظر کمیسیون‌های تخصصی مهجور شناخته شوند، می‌توانند خارج از سن قانونی هم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، حاج قاسمعلی در خصوص شرایط استفاده از خدمات بیمه سلامت برای کودکانی که خارج از کشور متولد می‌شوند، اظهار داشت: اگر فردی در خارج از کشور متولد شده و براساس قانون ایرانی محسوب شود، درصورتی که پدر یا مادر کارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، کودک بیمه شده تلقی شده و می‌تواند از خدمات بیمه‌ای استفاده کند؛ بنابراین هیچ محدودیتی در تحت پوشش قرار دادن متولدین خارج از کشور وجود ندارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سازمان بیمه     |     کودکان     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi