کد خبر : ۵۴۲۳۰۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
سفر دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به استانبول

مقیم/حجت‌الاسلام والمسلمین رضا رمضانی و هیأت همراه به منظور دیدار و گفت‌وگو با مؤسسات دینی ترکیه و شرکت در همایش اربعین به استانبول سفر کردند.

 

به گزارش مقیم، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به همراه حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر فلاح‌نژاد، از معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و عبدالرضا راشد، معاون اجرایی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به منظور دیدار و گفت‌وگو با مؤسسات شیعی و دینی ترکیه و شرکت در همایش اربعین وارد فرودگاه استانبول شدند.

این هیأت دینی در بدو ورود به استانبول مورد استقبال بختیار اسدزاده، سرکنسول، کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول و حجت‌الاسلام سید وحید کاشانی، نماینده جامعةالمصطفی(ص) العالمیه در ترکیه قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام رمضانی در نخستین برنامه سفر خود با عزالدین دوغان، رییس افتخاری بنیاد جم علویان ترکیه دیدار و در باره وضعیت جامعه علویان ترکیه و مطالبات حقوقی و قانونی آنها گفت‌وگو کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به لزوم احیاء رساله حقوق امام سجاد(ع) اشاره کرد و افزود: رساله حقوق امام سجاد(ع) امروز بهترین سند برای احقاق حقوق انسانی و کرامت بشری است.

وی با اشاره به جایگاه و شخصیت علمی، دانشگاهی و حقوقی «عزالدین دوغان» در ترکیه و عرصه بین‌الملل از ایشان برای سفر به ایران و تجلیل از مقام علمی این شخصیت در یکی از دانشگاه‌های ایران و زیارت خراسان و امام رضا(ع) دعوت به عمل آورد.

حضور و سخنرانی در چهاردهمین همایش اربعین، دیدار و گفت‌وگو با علمای جابر اتحادیه علمای جعفری و توجه بیشتر علما به حوزه‌های جوانان و خانواده، بازدید از مجموعه زینبیه و شرکت در نماز جمعه زینبیه، بازدید از مرکز فرهنگی کوثر و حضور در استودیو شبکه 14 در برنامه زنده، حضور در انجمن علمای اهل بیت(ع) ترکیه، حضور در نمایندگی جامعةالمصطفی در ترکیه و مسجد ابوطالب از مهمترین برنامه‌های سفر حجت‌الاسلام رمضانی به استانبول بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مجمع جهانی اهل بیت(ع)     |     استانبول     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi