کد خبر : ۵۴۲۳۱۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
درخواست ایجاد موزه برای نمایش آثار مینیاتوری «آقای سبز»

مقیم/ ناصر خاکی که او را بیشتر به دلیل تاکسی پر از گل و گیاه با نام آقای سبز می‌شناسند، با تولید آثار مینیاتوری درخواست ایجاد موزه و نمایش آثارش را کرده است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، ناصر خاکی راننده ای که با داشتن یک تاکسی پر از گل و گیاه به آقای سبز معروف شده و از طرف شهرداری و سازمان محیط زیست مورد تقدیر قرار گرفته بود حالا بعد از بازنشستگی در خانه نشسته و شروع به ساخت ماکت هایی از تهران قدیم کرده است.

او با ساخت ماکت هایی که تمام آنها از مصالح طبیعی و یا دور ریختنی استفاده شده قصد دارد یک موزه با آثار نوستالژیک ایجاد کند.

ناصر خاکی می گوید: از وقتی که دیگر با تاکسی کار نمی کنم در خانه شروع کرده ام به ساخت ماکت های مینیاتوری از هر آنچه که مردم با آن خاطره دارند. چراغ های نفتی قدیمی و کارگاههای سفالگری، کوچه باغ های قدیمی که دیگر اثری از آنها در تهران مشاهده نمی کنیم همه آنها در این کارها نمایش داده شده اند.

وی افزود: حالا قصد دارم تا آنها را در قالب موزه به نمایش بگذارم. اما نمی دانم در کدام مکان. در واقع می توان این آثار را در یک سالن صد متری هم نمایش داد. آنچه که میخواهم ادامه داشته باشد تولید آثار دیگری است که تهران را به نمایش بگذارد و یا در آینده می خواهم آثار تاریخی ایران را به صورت ماکت نیز بسازم. اگر محلی برای نمایش آنها پیدا شود.

پیش از این محمدرضا کارگر مدیرکل موزه های کشور درخصوص درخواست تاسیس موزه ناصر خاکی به مدیرکل میراث فرهنگی تهران نوشت که با راه اندازی این موزه موافقت می شود و در صورت معرفی مکان نمایش و تهیه گزارش چیدمان و سناریو آثار از سوی جنابعالی، اداره کل موزه ها نسبت به صدور مجوز موزه اقدام می کند.

پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران نیز در نامه‌ای به ناصر خاکی نوشته است که عطف به درخواست جنابعالی در خصوص تاسیس موزه آثار هنری و فرهنگی ساخته شده با مواد بازیافتی و با توجه به نامه میرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی به اطلاع می رساند که با راه اندازی موزه مذکور موافقت می شود.

حالا با وجود این موافقت‌ها و نامه‌نگاری‌ها هنوز مکانی از سوی اداره کل میراث فرهنگی تهران برای ایجاد موزه به این فعال فرهنگی معرفی نشده است.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : گردشگري     |     موزه     |     فضای سبز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi