کد خبر : ۵۴۲۳۲۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
شاغلین ایرانی و خارجی در مناطق آزاد تجاری

مقیم/شاغلین ایرانی و خارجی در مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی مشمول قانون تأمین اجتماعی می باشند.

 

به گزارش مقیم،دکتر احمدرضا خزاعی مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی طی دیدار با دکتر کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: شاغلین ایرانی و خارجی در مناطق آزاد مشمول قانون تأمین اجتماعی بوده و کارفرمایان کارگاهها به استناد تبصره ذیل ماده 46 مقررات نیروی انسانی، بیمه و تأمین اجتماعی مناطق آزاد مکلف به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارکنان خود می باشند.
دکتر کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز با تأکید بر اینکه مناطق آزاد از شمول قانون کار مستثنی بوده و روابط کارگری و کارفرمایی حاکم بر مناطق آزاد طبق مقررات مربوطه و خارج از قواعد حاکم قانون کار در سرزمین اصلی می باشد گفت: سازمان تأمین اجتماعی می تواند با ملحوظ نمودن عدم شمول به قانون کار و  آموزشهای لازم به کارفرمایان و کارگران منطقه نسبت به بیمه نمودن آنان اقدام نمایند. ضمن اینکه طبق توافقات قبلی با راه اندازی شعبه اقماری و اعزام نیروی زبده از شعبه چابهار این امکان فراهم خواهد بود.
آقای خسروی جوان مدیرکل استان سیستان و بلوچستان نیز پیشنهاد نمودند قبل از شروع رسمی فعالیت سازمان، به مدت یکماه فعالیتهای فرهنگی، تبلیغاتی و آموزشی در منطقه انجام گیرد. چه بسا که با آموزشهای بیمه ای کارفرمایان و کارگران بصورت داوطلبانه با سازمان همکاری خواهند نمود.
در انتهای این دیدار نیز آقای دکتر کردی و آقای دکتر خزاعی تأکید نمودند توافقنامه ای فیمابین این دو سازمان منعقد و همکاری های لازم صورت پذیرد.
در جریان این سفر مدیرکل اتباع، مدیرکل استان و معاونین آنها از شعب چابهار و کنارک و همچنین درمانگاه الزهراء چابهار دیدار نمودند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شاغلین ایرانی و خارجی     |     احمدرضا خزاعی     |     مناطق آزاد تجاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi