کدخبر : 533858
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۳
لزوم همراستا سازی سیاستهای اتخاذی برای اتباع خارجی
مقیم/ مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی با مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گیلان دیدار کرد.

 

به گزارش مقیم،دکتر خزاعی در این دیدار با بیان اینکه اتباع خارجی میتوانند بمنزله فرصتی باشند که به آنها کم توجهی شده است به کاهش شدید صدور پروانه های کار اشاره نموده وافزود : توانمندی نیروهای اتباع در برخی شغلهای سخت همچون سنگبری ها و کارهای ساختمانی در کشور محرز بوده و بخش از اقتصاد مقاومتی را شامل می گردد.

وی اطلاعات را اولین زمینه ایجاد امنیت تلقی کرده واظهار داشت: وزارت کشور به مثابه ثبت احوال اتباع بیگانه بوده و اداره کار بعنوان متولی صدور پروانه کار میباشد ودراین بین تامین اجتماعی نیز امر پوشش بیمه ای را برعهده دارد و هر سه گروه باید در تعاملی مثبت درکنار هم دراین مسیر گام بردارند.

دکترجلالی مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گیلان نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه در کشور ما بحث اتباع بیشتر از منظر امنیتی مورد توجه قرار گرفته اظهار داشت : در تلاشیم تا از تمام بسترها و فرصتهای این حوزه بتوانیم بهره ببریم و دراین راستا توریسم درمانی و اشتغال دربخشهای کشاورزی و... از اهداف ما می باشد.

ایشان خاطرنشان ساخت : باید سیاستهای اتخاذی دراین زمینه همراستا گردیده و یکدیگر را حمایت کند.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گیلان افزود : تسهیل در صدور پروانه های اقامت و کار میتواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.

دکتر جلالی با تاکید برلزوم استعلام های ضروری برای تایید اسامی و گواهی های اتباع توسط شعب تامین اجتماعی، بهبود روشها و اصلاح مقررات را فلسفه تشکیل و حضور ادارات کل اتباع دانسته و با بیان اینکه فرهنگ و فضای کسب وکار در جامعه دربرخی مشاغل نیازمند و طالب حضور اتباع است اظهار داشت: رسالت ما پررنگ کردن اهمیت موضوع است.

در این نشست با طرح مباحثی درخصوص لزوم تغییرات در قوانین بر طی این طریق جهت اصلاح نگرشهای جامعه و انتقال آن به دیگران تاکید شد.

اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و استفاده ازسامانه های متمرکز برای اشاعه موضوعات بیمه ای از دیگر مطالب مطروحه دراین نشست برای همکاری های متقابل بود.

دکتر خزاعی مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی دربخش دیگری از سخنان خود: فعالیت حوزه های بیمه ای برای اتباع را بعنوان یک حلقه قبل از آسیب های اجتماعی قلمداد نموده که با عملکرد درست سبب کنترل بحرانها مگردد و افزود: نگاه ما فرصت محورانه ورعایت حقوق بشر است تا نگاهی سنگین روی هیچ انسانی نباشد.

ایشان با اشاره به برنامه های سازمان اظهار داشت : حرکتهای خوبی برای بیمه دانشجویان و طلاب خارجی درحال تحصیل در کشور داریم.

دراین نشست بر تداوم و نقویت همکاری های دوسویه تاکید گردید.

چاپ خبر