کدخبر : 533935
سرویس : استان ها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۶:۰۴
حمایت ایرانیان خارج از کشور از ۷۰۰۰ هزار یتیم تحت حمایت کمیته امداد
مقیم/مدیر تعامل با خیرین خارج از کشور گفت: سه هزار نفر از ایرانیان خارج از کشور حمایت از هفت هزار نفر از ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد کشور را برعهده‌ دارند.

 

به گزارش مقیم، مهدی مکرمی، مدیر تعامل با خیرین خارج از کشور کمیته امداد در دیدار با مدیرکل و حوزه توسعه مشارکت‌ های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از وضعیت حامیان خارج از کشور ارائه داد.

وی با اشاره به اینکه در قالب طرح اکرام ایتام سه هزار نفر از ایرانیان خارج از کشور با کمیته امداد ارتباط دارند، افزود: این خیرین نیکوکار حمایت از هفت هزار نفر از فرزندان ایتام تحت حمایت کمیته امداد را در کشور بر عهده‌ دارند.

مدیر تعامل با خیرین خارج از کشور با بیان اینکه حدود 9 میلیون ایرانی خارج از کشور داریم، اظهار داشت: این ایرانیان در 120 نقطه جهان پراکنده‌ اند که بیشترین آنها در کانادا، امارات و سوئد زندگی می‌ کنند.

مکرمی با اشاره به اینکه این جمعیت خارج از کشور از تمام نقاط ایران به خارج‌ رفته‌ اند، تصریح کرد: مهم شناسایی این افراد است که در این خصوص شیوه‌ نامه نحوه شناسایی ایرانیان خارج از کشور به استان‌ ها ارسال‌ شده تا هر استانی بتواند با استفاده از ظرفیت‌ های مختلف استانی حامیان خارج از کشور را جذب کند.

وی استفاده از ظرفیت حامیان خارج از کشور برای شناسایی افراد جدید را یکی از راهکارهای جذب حامی خارجی دانست و ابراز داشت: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ ها، حوزه‌ های علمیه، اتاق‌ های بازرگانی، نمایشگاه‌ های بین‌ المللی، بحث هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران و فضای مجازی از مهم‌ ترین راهکارهای شناسایی خیران در خارج از کشور است.

مدیر تعامل با خیرین خارج از کشور به دعوت حامیان برای دیدار با فرزندان معنوی خود در داخل ایران اشاره و تصریح کرد: اگر شرایط حضور حامیان خارج از کشور برای دیدار با فرزندان تحت حمایت فراهم شود تا از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شوند، این دیدارها اغلب منجر به اتفاقات خوبی از جمله تأمین مسکن و وسایل زندگی و سایر موارد در زندگی ایتام خواهد شد.

مکرمی گفت: رویکرد مهم کمیته امداد گسترش همدلی، ترویج احسان و نیکوکاری در بین هم‌ وطنان خارج کشور است که نسبت به هم‌ وطنان داخل کشور احساس مسئولیت بیشتری کنند و بتوانیم از طریق آنها مشکلات افزونتری از ایتام را رفع کنیم.

معاون توسعه مشارکت‌ های مردمی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هم در این دیدار، گفت: 12 هزار و 552 یتیم و فرزند محسنین از حمایت کمیته امداد این استان بهره‌ مند هستند که 6968 حامی نیکوکار سرپرستی 5139 نفر از این فرزندان را برعهده دارند و ماهیانه با کمک‌ های نقدی و غیرنقدی خود آن‌ها را حمایت می‌کنند.

علی حسن مظاهری به حمایت حامیان خارج از کشور از ایتام کهگیلویه و بویراحمدی اشاره و بیان کرد: 28 حامی ایرانی خارج از کشور حمایت 219 نفر - 204 یتیم و 15 فرزند محسنین- استان را برعهده دارند.

وی به جشنواره نیکوکاری اشاره کرد و گفت: در نظر داریم بستری فراهم شود در این جشنواره از ظرفیت ادارات استانی استفاده شود تا کارکنان ادارات همراه با مدیران کل در این جشنواره حضور پیداکرده و در این خصوص بحث حامیان بومی را تقویت کنیم.

چاپ خبر