کدخبر : 536682
سرویس : کشورها
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۲:۵۹
آغاز به کار دبیر کل جدیدسازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی آیسسکو
مقیم/دبیر کل جدید سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی آیسسکو فعالیت خود را در مقر این سازمان در مراکش آغاز نمود.

 

به گزارش مقیم به نقل از آموزش و پرورش،دکتر سالم بن محمد الملک دبیر کل جدید سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی آیسسکو  که در اجلاس فوق العاده این سازمان در 9 می 2019 در مکه مکرمه به این سمت منصوب گردیده بود فعالیت خود را در مقر این سازمان  در رباط -مراکش آغاز نمود. پیش از ایشان دکتر عبدالعزیز عثمان التویجری عهده دار این سمت بودند. 

شایان ذکر است که سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی (آیسسکو) پس از تصویب اساسنامهٔ آن در یازدهمین اجلاس وزیران خارجهٔ کشورهای عضو کنفرانس اسلامی در اسلام آباد در سال ۱۳۶۱ شمسی برای هماهنگی و گسترش تعامل و همکاری‌های آموزشی، علمی و فرهنگی، با الهام از اهداف و تعالیم اسلام، میان کشورهای اسلامی تأسیس گردید.

مقر اصلی آیسسکو در رباط است و تاکنون این سازمان مبادرت به گشایش دو دفتر منطقه‌ای در شارجه (امارات متحدهٔ عربی) و تهران (دی ماه ۱۳۸۱) نموده است. سازمان آیسسکو هم‌اکنون با ۱۱۴ سازمانِ تخصّصی و مؤسسات وابسته به سازمان ملل، سازمان‌های بین‌المللیِ منطقه‌ای، سازمان‌های غیردولتی و مؤسسات دانشگاهی قراردادِ همکاری منعقد کرده‌است. اتحادیهٔ دانشگاه‌های جهان اسلام زیر مجموعهٔ این سازمان به شمار می‌آید.

چاپ خبر